Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma jön hozzám egy 8 hónapos...

Ma jön hozzám egy 8 hónapos ivartalanított kandúrka. Ez előző helyről családi feszkó miatt adják tovább (egyik családtag nem bírja a képét). Mit tegyek, hogy jól érezze magát itt?

Figyelt kérdés
Hogy tudnám kárpótolni azért, hogy el kell szakadnia az eddigi gazdáitól? Érzékeny lelkű fajta, és nagyon ragaszkodik :S Félek, hogy meg fog szakadni a szíve az előző családjáért. 8 hónaposan még könnyen alkalmazkodik?Ha sokat fogalalkozom vele, akkor vajon hamarabb hozzám szokik?
2010. febr. 15. 10:38
 1/8 anonim válasza:
100%
A macskák könnyebben megszokják az új helyet,mint a kutyák,nem annyira ragaszkodó állatok,pláne ilyen fiatal korban. Ha sokat foglalkozol vele,meg fogja szokni a társaságod és elfogad téged.
2010. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Ez a fajta macska sokkal ragaszkodóbb. Persze gondolom még mindig nem annyira nagyon, mint egy kutyus.
2010. febr. 15. 10:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát én vettem magamhoz kb ilyen idős házi cicát is, aki nagyon jól érzi magát nálunk, eleinte sokat csodálkozott, és mindig jön utánunk, mint egy kiscsirke a lakásban, el sem lehet veszíteni. Szerintem boldog.


Utána hoztunk egy öt éves sziámit. Már aznap dagasztott, dorombolt, nyomult. Mintha el sem hoztuk volna. Pedig az aztán ragaszkodó.


Finom falatok, simogatás. Kivéve, ha bebújik a sütő mögé, mert akkor csak csend legyen, hogy megnyugodjon. :) Hamar beilleszkedik, fiatal még, családban lakott, szóval nem hinném, hogy nagy baj lesz vele.


Tudod van egy ilyen idézet, most nem tudom pontosan, de az a lényeg, hogy a lelkedet is kiteszed, erre elhagy, mert talált egy helyet, ahol gyakrabban van hal. Szóval kárpótold a hasán át is. :)

2010. febr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, és 1 óra az út autóval ide. Kicsit izgulok, hogy nyugiban marad-e... de majd viszek valami jutalomfalatot, hogy ha nagyon ficákolna, akkor a szájábanyomom :)
2010. febr. 15. 11:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Előszöris sok sikert a kis macskához.Én ugyankiskorában(9hetesen)kaptam 1 perzsa vörös cicát augusztusban.Mára már jócskán megnőtt,de nagyon ragaszkodik.Pár hónap és ragaszkodni fog(már).
2010. febr. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
szóval akkor 8 hónaposan még nőnek bőven?
2010. febr. 15. 12:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze h nonek meg.Na, hogy viselkedett a cicus elso nap? :-)
2010. febr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

hektikusan :) barátságosan, csak ééjszaka ezerszer bejárta a kaja-radiátor-gazdi ágya körutat. ti hogy tudtok aludni szobamacskával? állandó felugrik az ágyra, leült a fejem mellé, dorombolt, nézett, aztán beffeküdt a takaróba, ahol éppen számára kellemesen besüppedt (térdhajlatomba), és akkor órákig nem tudtam mozdulni :)

egyébként ebből még többet meg lehet tudni, ezt a kérdést is én írtam ki:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__667922-minde..

2010. febr. 16. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!