Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elleni fog macskám? Fontos!

Elleni fog macskám? Fontos!

Figyelt kérdés

sziasztok!

Van egy cicám, és nagyon úgy néz ki, elleni fog.

Jelek amikből gondolom: vérzik, nem is kicsit. Ahova csak leül, pecsétet hagy maga után.

Nyávog, jön utánam, egyszerűen hiába mondom neki, hogy Cinike ittvagyok, még jobban csak nyávog-és nyávog, jön fel a lépcsőn, hogy menjek. feküdjek le mellé.

Keresi a helyet.


Sajnos nem volt még sohasem lány cicám, ezért nem tudom, mik a pontos jelek :(


Most kizártam szegényt a garázsba, adtam neki enni-inni, meg bevittem az alomtálcáját, mert annyira vérzik, hogy a házba már nem lehet.

Szerintetek eljött az idő?? Ma, vagy akár holnapra meg is fialhat?


Köszi a válaszokat


2015. márc. 10. 13:45
 1/10 anonim válasza:
Szerintem igen! A állat orvost is felkéne hívnid legalább h mit kell tenni
2015. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szerintem pár órán belül megszül, legalábbis nálunk így szokott lenni. Tegyél be neki egy eléggé nagy pl kartondobozt, valami puha ruhaanyaggal pl egy régi törülközővel. Így biztonságban érezheti majd magát. Többet nem nagyon tudsz tenni érte.
2015. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Húú! köszönöm szépen a válaszokat!
2015. márc. 10. 13:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia

Még ma meg fog elleni azt javaslom csinálj neki egy puha kuckót ahol nincs huzat és maradj mellette nehogy ellés közben valami baj egyen(elakad egy kölyök vagy kimerül az anya)ha ilyet észlelsz azonnal kel hívni állatorvost.

2015. márc. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

fogj egy kb 25x40 centis dobozt

béleld ki 100% pamut ruhával pl régi lepedő

még véletlenül se kötött cucc, vagy műszálas!

csere ruhát biztosíts

ebbe tedd bele a cicát, és maradj mellette, amíg az elsőt meg nem fialja

aztán magára hagyhatod, persze néha nézz rá, minden oké-e

vizet mindenképp biztosíts

ha kint van mind, később cserélheted a ruhát alatta


mi úgy szoktuk, hogy mikor már látszik a hasán, hogy vemhes, a fialósdobozt többször megmutatjuk neki. persze azonnal kiugrik belőle, de mikor itt az idő, elfogadja

2015. márc. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Van bent neki egy doboz, amit párom csinált neki, mikor ki akartuk szokatni. ki van vágva az oldala, és van benne egy puha párna.

remélem bele fog feküdni, mert azóta már láttam, hogy idegen macska aludt benne. remélem ez nem fogja zavarni, de mindjárt kimegyek és ellenőrzöm, hogy minden rendben van-e vele.

2015. márc. 10. 14:01
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak nyávog.Sajnos nem tudok vele kint lenni a garzsába, mert én 36 hetes kismama vagyok, aztán megfázok ott ülni vele :( úgy sajnálom szegényt.Jön utánam,mint egy kiskutya, és mikor bezárom, meg sir. Remélem késő délutánra megfial, mert párom akkor ér haza, és ki tud hozzá menni. :(
2015. márc. 10. 14:23
 8/10 anonim válasza:

Szegény cica, nem tudja mi történik vele, miért fáj és mit kellene tennie, ezért megy utánad, hogy gazdiii, segíts, mi történik velem...

Szerintem hagyd magára egy kicsit, megnyugszik, lefekszik, és akkor talán megszül. Sajnos többet nem tudsz tenni érte, van doboza, kajája, vize, biztonságos helyen van, igazából ennél több nem is kellhet.

2015. márc. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnos a helyzet változatlan, még mindig nincsenek kiscicák.

Benti cica volt, aztán most hogy kizártuk, olyan, mintha nem is akarna megfialni.

Reggel kicsit kiengedtük hogy mozogjon, szaladgáljon, de csak sirt a bejárati ajtó előtt, hogy engedjük be :(

Mit csináljak? Lehet nem is fog megfialni, még be nem engedjük? Meddig húzódhat el egy fialás?

Már 3. napja hogy ilyen kis fura, jön utánunk..

2015. márc. 11. 08:15
 10/10 A kérdező kommentje:
behoztuk, és hajnalba meglett a picicica! :) hála nagyon jól vannak, szopcsizik, az anyukája meg szereti, szóval hálelujah:D
2015. márc. 12. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!