Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám leszoktatni róla?

Hogyan tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Van egy fiatal(8-9)hónapos fekete macskám, és kint lakik az udvaron.Az a baj, hogy egyáltalán nem fél az idegenektől, sokszor ha valaki elmegy az utcán(egyáltalán nem forgalmas, földút), akkor kiugrik a kapun és odadörgölőzik, dorombol stb.Ezt azért nem értem, mert én akármilyen macskát meglátok az úton, egy lépés után eliszkolnak és nagyon óvatosak az idegenekkel szemben...Pedig az enyém sem kiscica már...Nagyon félek, hogy egyszer valaki megrúgja(sokan "félnek" a fekete macskáktól), vagy hogy megmérgezik, esetleg elviszik magukkal...Nincs valami módja annak, hogy egy kicsit jobban tartson az idegenektől?

2015. márc. 11. 20:17
 1/4 Katica71 ***** válasza:
Jogosak a félelmeid, nekem egy cicámat egy perverz, beteg ember agyonlőtte, mert mindenkiben megbízott, akárkihez odament. Már felnőtt volt, amikor befogadtuk, én is féltettem, de nem tehettem semmit. Akartam ivartalanítani, előtte kb. egy héttel lőtték le. A mostani cicámat pici korában fogadtuk be, idegenekkel bizalmatlan és menekül, ha valaki jön hozzánk. Mióta ivartalanítottuk, az udvarból nem megy ki, kedvenc helye lett a pince és a padlás, de persze míg rossz az idő, főleg a házban van. Most, hogy jobb az idő, többet van kint, de nem megy sehova. Nem tudok neked jó tippet mondani, mert a macska tényleg kiváncsi és nincs számára akadály, esetleg 5 méter magas fal. Próbáld bent tartani inkább, bár tudom, hogy ez szinte lehetetlen, főleg úgy, hogy a cicád kinti és nem szoktad beengedni.
2015. márc. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Katica71 ***** válasza:
*ivartalaníttattuk:-)
2015. márc. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hát akkor reménykedem, sajnos a szüleim nem engedik hogy beengedjem...De végülis elég jó környéken lakunk, minden második házban van egy macska(az udvaron), úgyhogy csak nem fogják bántani...
2015. márc. 12. 19:14
 4/4 Katica71 ***** válasza:
Régebben nekünk is voltak csak kinti cicáink, amolyan "jösztik", jöttek valahonnan, nem hajtottuk el őket. Nem jártak be, csak ételmaradékot kaptak, jöttek, mentek, nem voltak ivartalanítva. Az egyik 21 évesen pusztult el, a másik 16 volt. Sosem volt semmi bajuk, télen a meleg pincében aludtak. Bízz benne, hogy nem lesz a cicának semmi baja, de azért tartsd szemmel:-)
2015. márc. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!