Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Arra várom az ötleteket,...

Rnesos kérdése:

Arra várom az ötleteket, hogyan tudnám távol tartani az idegen macskákat az enyémektől?

Figyelt kérdés
A másfél éves kandúr cicámat (befogadott kizárólag kerti macskosz) üldözi egy hatalmas kóbor kandúr, teljesen rá van szállva. Ő lehet a környéken az Alfa hím, kétszer akkora mint az én cicám. Még a szomszéd kutyája is fél tőle.Olyan pofátlan, hogy még a nappali ajtó közelében elhelyezett cicalakban is megtámadta szegény Cirkámat (ő az én cicám). Még szerencse, hogy nem fér be, meg meghallottam a csatazajt. Egyszer meg beszorította a ház sarkába, még az sem zavarta, hogy kimentem. Szó szerint úgy téptem le a cicámról. Sajnos nem sikerült úgy megfognom, hogy igazából jól megérezze. Nagyon sajnálom a cicámat, mert már alig mer itthon lenni. Mindig nem tudok az udvaron lenni, bár ez sem nagyon zavarja a dögöt, hiába a dió töltényes csúzli, az üldözés, csak ideig-óráig tart. Várom az ötleteket!!!
2015. márc. 15. 07:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Azon kívül, hogy ivartalanítsd a kandúrodat, sajnos nincs más ötletem.
2015. márc. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ivartalanitas (leginkabb a tiedet, mert gondolom, a masikta elkapnod erre a celra problemas..)

Ugyanakkor... egy "kizarolag kerti macskosz" kb semennyire sem a tied, max ugyanazon a teruleten lakik, mint te...

2015. márc. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, valóban csupán egy területen lakunk. Ezért nem is gondolkodtam/gondolkodom ivartalanításon. Bár szerintem csupán kedvtelésből is zargatja a másik mácska, hiszen Cirus már messziről próbálja kerülni. A kapcsolatunkban nincs meg a 100%-os bizalom. Az anyja egy ízig-vérig utcagyerek cica, ő hozta a portára a kicsit. Megsajnáltam őket, adtam nekik enni és így alakult. Azóta is etetem, segítek ahogy tudok mikor beteg, télire házat építettem, ha igényli (szokta) simogatom. Kicsiként nagyon vad volt, de mikor elveszett a kishuga és anyja is itt hagyta, akkor kezdte igényelni a társaságomat. Na, de ez egy végtelen történet....nem is folytatom. Köszönöm a válaszokat! Majd csak lesz valami.
2015. márc. 16. 06:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Amugy, ha javitanad a bizalmat feled, akkor kevesbe lenne onbizalomhianyos, es a masik kevesbe tudna terrorizalni.

Az ivartalanitas meg mindenesetben jo otlet, az ilyen agresszio dolog miatt is, meg mert kevesbe lenne veszelyben, amikor csavarog. De te tudod, bar a kandur macskaknal az nem nagy osszeg, es nem nagy ügy, szoval, ha erdekel annyira, hogy mi van vele, hogy foglalkozol azzal, hogy bantjak, akkor ennyit is megtehetsz erte.

2015. márc. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!