Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ellés után mikor lehet ivartal...

Ellés után mikor lehet ivartalaníttatni leghamarabba a cicát?

Figyelt kérdés
Tüzel a cicánk, még nem sikerült ivartalaníttatni egyrészt anyagi okok miatt, másrészt én szerettem volna egy alom kiscicát. Valószínűleg ez most be is fog jönni de utána szeretném elvinni orvoshoz. Ezt hogy oldahatom meg ellés után, hogy még ne legyen vemhes és ne is szoptasson? Van erre konkrét idő, amit ki kell várni?
2015. márc. 17. 09:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ééés most el lehetne vinni, amikor tüzel? Az orvos meg tudja állapítani ilyen korán, hogy vemhes-e?
2015. márc. 17. 09:35
 2/12 anonim válasza:
Amíg szoptat, általában nem tüzel újra, nem lesz vemhes. Ha a kiscicák már tudnak enni maguktól, viheted az orvoshoz, addig pedig türelem :)
2015. márc. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Örülnék a kicsiknek, csak valamiért nem tudom elviselni a gondolatot hogy "összefekszik" egy idegen cicával :D:D
2015. márc. 17. 09:48
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
kb 4-5 napja pont egy cikkben olvastam, amiben egy allatorvos no nyilatkozott, hogy a szoptatos anyamacskak is lehetnek ujra vemhesek, o 12 hetet ajanlott elles utan az ivartalanitashoz.
2015. márc. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Elválasztás után, kb. amikor 12 hetesek a kölykök, lehet ivartalanítani.

De a kiscicákat jól meggondoltad? Biztos, hogy kell neked legalább 5 cica? (Az anya és várhatóan 4 kölyök?) Őket féregteleníteni, oltatni, etetni, majd őket is ivartalanítani?

2015. márc. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából nagyon szép szibériai keverék cicánk van tüneményes természettel és szerettem volna, ha ez továbböröklődik. Ha ivartalanítva lesz, akkor ugye erre esély sem lesz később... Pár kiscicát bizos megtartanék, a többit elajándékoznám a családon belül.

2015. márc. 17. 10:47
 7/12 anonim ***** válasza:

nálunk a kismacskák már kb. 1 hónaposan szilárdat ettek, igazából már akkor lehetett volna ivartalaníttatni a cicát. sajnos csúszott a dolog, 2 hónaposan kerültek gazdihoz a picik és akkor vittük el. és akkor már vemhes volt! :(

szóval ja, szoptatás közben is teherbe tudnak esni.

utólag azt mondta az állatorvos nekünk, hogy szülés után 6 héttel már vihettük volna, hiszen a kicsiket nem zavarta volna.

2015. márc. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Inkább úgy döntöttünk, hogy nem várunk egy alomnyi cicát, hanem amint lehet elvisszük. Remélem még nem vemhes, egyszer engedtük ki mióta tüzel. Amikor kimentem érte, hogy behozzam, volt körülötte két kandúr, de nem nagyon foglalkoztak vele, csak nézték :D nem tudom, hogy hogy zajlik ez náluk... Nem tudjátok mikor "veszi észre" a cica, hogy vemhes, és hagyja abba a tüzelést? Ilyenkor észreveszi az orvos egyáltalán, ha már történt valami?
2015. márc. 18. 15:00
 9/12 A kérdező kommentje:
Ééés kell, hogy be legyen oltva a cica, ha ivartalanítják?
2015. márc. 18. 15:02
 10/12 A kérdező kommentje:
No most beszéltem egy állatorvossal. Nagyon csodálkozott, hogy egy fél éves cica még nem vemhes, amit nem értek, mert két napja tüzel.. És azt is mondta, hogy nem baj, ha vemhes, mert úgy is el tudja végezni a műtétet.
2015. márc. 18. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!