Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne megállapítani...

Hogyan lehetne megállapítani a cicámról, hogy fatiszta-r vagy hogy mennyire az?

Figyelt kérdés
A faluban kószált, úgy fogadtuk be, de nekem ránézésre fajtiszta szibériai macskának tűnik. Nyilván furcsa lenne, ha valaki kitenne utcára egy ilyen cicát, úgyhogy nem hiszem, hogy teljesen az. De kíváncsi lennék, hogy van-e benne és hogy mennyire lehet keverék.
2015. márc. 18. 15:25
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Bocsi, most látom hogy elírtam. Szóval, hogy fajtiszta-e :D
2015. márc. 18. 15:26
 2/21 anonim ***** válasza:
látatlanba is megmondom,hogy 100% fajtiszta!FAJTAtiszta tk nélkül nem lehet.
2015. márc. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
sorry, nem értek ezekhez, ezért kérdezem.
2015. márc. 18. 15:31
 4/21 anonim ***** válasza:
74%

Megnezed a torzskonyvet, ha van, akkor fajtatiszta.

De tegyuk fel, hogy tenyleg a faluban koszalt, es ugy lett befogadva (ami jogilag konkretan lopas, megvan a torvenyes kerete, hogy hogy lehet tulajdonjogot szerezni talalt dolog felett, es a "befogadtuk" nem a megfelelo, de adott esetben (feltetelezve, hogy valojaban nem fajtatiszta, btw, a kutyanak sem kell, lenyegtelen), szoval, a fajtatisztasag megtudasanak a legegyszerubb menete, hogy megnezed, van-e benne chip, vagy esetleg, torzskonyvi tetovalas a comb belso oldalan.

Ha van benne chip, akkor maris meglehet talalni az eredeti gazdajat, es fel lehet venni vele a kapcsolatot. Tetovalas eseten is megoldhato, csak ott nehezebb.

Akarhogy is, ha nincs torzskonyve, es semmi egyedi jelolese, akkor gyakorlatilag kizarhatjuk a fajtatisztasagot, mint lehetseges dolgot.

2015. márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Katica71 ***** válasza:
4-es, hogyan tudná megnézni a törzskönyvet, ha csak úgy odatévedt az a szerencsétlen macska? Ha a macsekkal a törzskönyve is ment volna, hát úgy talán.....
2015. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ezek szerint tökmindegy hogy milyen jegyeket hordoz magán, hogyha nincs róla papírja :D Mellesleg nem nevezném lopásnak, hogy egy teljesen lesoványodott, koszos, félős kiscicát elkezdtem gondozni és végül itt maradt.
2015. márc. 18. 15:55
 7/21 anonim ***** válasza:

Kerdezo, mielott felreertened, en sem nevezem lopasnak, csak jo tisztaba lenni azzal, hogy jogilag, ha keresnek, akkor annak szamitana.

Es de, ha nincs egyedi jelolese (ami be van vezetve a torzskonyvebe) akkor nem szamit fajtatisztanak (meg akkor sem, ha mindket szuloje fajtatiszta), szoval, ez elegge gyorsan megalapithato. (a chip kitapogathato a bor alatt a tarkonal, a tetovalas meg a belso combon, vagy a hason van. (vagy ful, de nemtudom, macskanal is szokas-e). Ha ez nincs, akkor csak ugy nez ki.

2015. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ. Hallgattam jogot egyetemen, úgyhogy tudom mi számít lopásnak. Arról viszont semmit nem tudtam, hogy mitől lesz fajtatiszta egy cicus.

Azt hittem, külső jellemzőkből megállapítható, de így sem baj :) Gyönyörű és tüneményes kis jószág. Csak senki nem hiszi el róla, hogy keverék, aki látja. Holnap egyébként megyünk állatorvoshoz, megkérdezem ezt a chipes dolgot, én nem tudtam kitapogatni.

2015. márc. 18. 16:17
 9/21 taurina ***** válasza:
vigyázz, lehet, azért koszos, lesoványodott, mert kiváncsi macska lévén vhogy kijutott az addig soha el nem hagyott lakásból és vmi ijedtség okozta félelmében pont beleszaladt egy helyzetbe, pl. bezárták mûhelybe, pincébe véletlenül, mert nem tûnt fel senkinek... de a gazdi szíve meg sajog! aztán éhezve Nálad kötöt ki... ey fajtatisztát nem azért vesznek meg, hogy kitegyék
2015. márc. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 taurina ***** válasza:
kötöTT, eGy. a szórend miatt is bocsi, nem néztem vissza
2015. márc. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!