Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Táplálékallergia? Mit adjak...

Táplálékallergia? Mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés

Sajnos ma a doki táplálékallergiát állapított meg az egyik cicámnál, ezen belül úgy 80%-ra fehérje intoleranciára tippelt.

Valószínűleg mi voltunk a ludasak a gyors lebetegedésében, gondoltuk, a 100% natúr, hústól hemzsegő prémium termék csak nem lehet rossz... nem is, csak nem neki :(

1 hónapig szigorúan csak DR 25-ös, hypoallergiás Royal Canin tápot ehet, legalábbis a doki mindenképpen ezt javasolta, és a későbbiekre is hasonlót.

Én szeretem a kis vakarcsot, de a 2800Ft-os kilós ár egyszerűen megfizethetetlen számunkra, annál inkább, mert félig a másik cicám is ezen fog élni: eddig együtt ettek, cserélgették az ételüket... napi egy-két etetés erejéig még tudom kivitelezni hogy különzárva kapjanak enni, de hozzászoktak már hogy mindig van előttük ennivaló, ezen nem akarok változtatni.

Erre a kötelező hónapra természetesen ha máshogy nem, hitelből beszerzem kifejezetten ezt a fajta élelmet, de a továbbiakra szívesebben keresnék valami megfizethetőbbet.


Kérdésem, hogy ha más járt már hasonló cipőben, milyen terméket/etetési módot választott, ami maradéktalanul bevált?


2015. márc. 19. 00:58
 1/10 A kérdező kommentje:

Jut eszembe, szoktak erre-arra jutalomfalatot kapni, gondolom cserélhetjük le azt is. Erre valakinek ötlete? :(

Hétfőn megkérdezem ezekről pontosabban a doktornőt, most eléggé lesokkolt ez a hír, eszembe sem jutott, csak itthon... de addigra meg be kell szereznem már mindent, pörög a hónap.

2015. márc. 19. 01:13
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kell elfelejteni, hogy ezek a konzerv tápok mindig tartalmaznak valamilyen konzervló, ízesítő, adalék anyagot, amelyek esetleg nincsenek is feltüntetve és nevesítve az összetételben. Én csak kutyákkal kapcsolatban tapasztaltam, hogy legyen az bármilyen táp, vagy rögtön vagy egy idő után hasmenéssel reagáltak és rá is untak. Az egyetlen, ami mindig bevált, az a házi főzés, vagy az állatnak, vagy az emberi házikosztból.
2015. márc. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kösz a választ, bár sajnos ezzel a tanáccsal sokra nem megyek :D

Ahogy írtam, fehérje allergiáról, nem pedig adalékanyag allergiáról van szó. Az állatorvos felvilágosított, hogy már-már fajtabetegségről van szó.

A cicának nem hasmenése van, hanem sok helyről egyszerűen kikaparta a szőrét, mi meg csak akkor vettük észre a kiütéseit, amikor már kopaszodni kezdett...

Ez a konzerv tökéletes, nem véletlenül lett rosszul tőle: adalékanyag és ízesítőszer mentes, natúr cucc. Belegondolok, mióta etetjük vele szegényt... pff...

Nem vagyok doki, de tartok tőle, tápon kívül sem etethetem akámilyen hússal, úgy meg talán még drágábban is jönne ki.

Arról nem is beszélve, hogy nyilván azt nem hagyhatom egész nap előttük.

2015. márc. 19. 09:33
 4/10 A kérdező kommentje:
Házikoszttal pedig állatot nem etetünk. A sok fűszer sem tesz jót neki.
2015. márc. 19. 09:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Konkrétan melyik állati fehérjére mutatott ki allergiát a vérvizsgálat? Olyat még nem láttam, hogy mindenre allergiás lenne, ezért is lenne fontos tudni, hogy melyiket eheti.Az alapján már lehet keresgélni olcsóbbat.
2015. márc. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nincsen pénzünk allergiavizsgálatot végeztetni, az orvos pedig fel sem ajánlotta, úgy olvastam, sokszor nem is hoz megbízható eredményt.

Konzervatív terápiát végzünk, most "kitakarítjuk" belőle a felesleges fehérjét orvosi táppal, majd utána jöhet a próbálgatás... a tápokban amiket kaptak, jórészt csirkehús és marha van, szóval kizárásos alapon más nem igen lehet.

Az viszont tény, hogy bár az utcáról hoztuk, fajtajellegű kék orosznak tűnik, a doki szerint elég gyakori velük ez a probléma.

Meglátjuk majd mit tehetünk, de mivel szinte minden átlagos kajában benne van mindenféle jószág, muszáj lesz speciális táppal etetni.

2015. márc. 19. 13:10
 7/10 Maxitabi ***** válasza:

Én két hétig sem etetném a drága orvosi táppal...(amúgy milyen tápot evett eddig?

Legegyszerűbb,ha kizárásos diétával otthon megnézitek, mit nem bír.Pl csak csirkehúst kap pár napig-ha tünet van - kilőve, aztán más húsok - amihez olcsóbb hozzájutnod-kivéve sertés és vad!

A legtöbször a nyers húsra egyáltalán nem lesz allergiás,csak a tápokban nem bírnak valamit-ez lehet akár növényi fehérje is..

Szóval BARF etetés, azzal még olcsóbban is kijössz hosszú távon,(mivel elág kevés kell) de kiegészítőket kell adni hozzá,néha belsőséget is-taurin miatt.

Nagyon sokan etetnek így allergiás állatokkal!

[link]

Ha ez nem, akkor javaslok tápot majd...

2015. márc. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, de mivel a macskán konkrétan csomókban NINCS SZŐR, kiütéses, sebes és szenved, inkább nem eszem egész hónapban, de a gyógykezelést megkapja - ami ezesetben olyan tápot jelent, ami teljesen kivonja a szervezetéből a felgyülemlett fehérjét. Elvileg súlyos esetben 2 hónapig is eltarthat míg helyreáll, így rövidebb idővel számolhatunk.

Nyers húst ételnek nem fogad el. Boldogan megeszi, aztán várja a vacsorát :) Pláne, hogy sokszor keveset szoktak enni, kell, hogy ott legyen előttük, nem vagyok itthon egész nap, hogy eléjük tegyem a húst.

Ez volt a ludas, kiegészítésként kapták a száraz mellé: [link]


Ha száraz étel nincs előttük, fejreáll mindkettő. Vacsorázni így sem voltak hajlandóak rendesen, először azért mert megpróbáltuk különzárni őket, majd azért, mert nem hagytuk, hogy beleegyenek egymás ételébe... ragaszkodnak a megszokott rendhez.

2015. márc. 19. 23:27
 9/10 Maxitabi ***** válasza:

Hát igen,a macskák a szokások rabjai.. Tudom, hogy kínszenvedés átállítani őket,de nektek nincs túl lehetőségetek..

Esetleg halas táp? A hal elvileg könnyen emészthető, jót tesz minden szinten..Az alábbiak csak halat tartalmaznak-semmi szárnyas!!Viszont épp ezért nem is olcsó egyik sem!! Én orijent veszek, 6.8 kg a két cicának 3.5 hónap (persze kiegészítem),de így a legolcsóbb,ha nagyobb kiszerelésben veszem.

(acana pacifica;orijen 6hal -mi ezt esszük; Taste of the wild canyon river feline; Feringa adult hal;Granatapet adult hal -igaz,szárnyaszsír van benne;greenwoods adult hal.

Ill lehetne még a kacsát kipróbálni esetleg,vagy más ritkábban allergizáló fehérjeforrást.

2015. márc. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget :) Végre kezdenek pörkösödni és leszáradni a kiütései, sokkal jobb bőrben is van, már játszik rendesen, így megnyugodtam kicsit. Tényleg jó ez a táp, de természetesen hosszútávon nem óhajtok ennyit kiadni érte.

A kínszenvedés ezt meg sem közelíti :D Kénytelen vagyok mégis porciózni, mert fiacskám még jó, hogy elüldözi a beteget a neki szént ételtől, megenné előle az egészet. Természetesen a maga kajája nem jó, úgyhogy bele kell kevernem egy picit a másikból, hogy hajlandó legyen enni, akkor is terelgetni őket vissza a saját tányérjukhoz, mert egymás nélkül egy falatot sem...

Köszönöm a tippeket, felírom őket, aztán ha eljön az idő akkor megpróbálgatom őket, mást nem is nagyon tudunk tenni.

2015. márc. 20. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!