Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6hónapos kinti benti cicám...

6hónapos kinti benti cicám teljes személyiség változáson megy keresztül?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 4napban elkezdett tüzelni azóta nem jönn haza csak reggel egyszer enni eddig soha nem volt olyan alkalom,hogy kint maradt volna,este mindig bent aludt. Nagyon barátságos,játékos,társaság kedvelő,hangját hallató cica volt,soha nem kószált el hosszabb időre. Most viszont ha haza is jön távolság tartó agresszív,a házba sem jön be nem kéri az ételt magatól,ezért kiraktuk a tálját de csak reggel jár haza enni és már el is tünik. Ez azt jelenti hogy a tüzelés miatt teljesen megfog változni a személyisége vagy csak az adott időszakban?
2015. márc. 19. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fiú macskám valtozott meg ugyanígy rossz irányban. Szörnyen utálatos lett. Aztán elvittem ivartalanitasra es ujra szeretheto édes cica lett. Szerintem neked is ezt kene tenned. A mostani macskaimon viszont semmi változást nem tapasztalok, pedig lássan egy évesek lesznek. Lehet nem mindnel jon elo ez a változás.
2015. márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 6 hónapos korukban lesznek ivarérettek, ilyenkor érdemes minél előbb ivartalanítani, különben el fog járkálni ami már eleve sok veszéllyel jár + párzással összeszedhet valami gyógyíthatatlan betegséget is, szóval szerintem ivartalanítás lenne a legjobb.
2015. márc. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit csináljak egyszerüen felfoghatattlan,hogy egyik napról a másikra így kiforduljon önmagából.

Valamit kezdenem kell vele,de még a közelünkbe sem jön. Lakóparkban lakunk,attól tartok,elöbb utóbb valaki befogja hiába van rajt nyakörv. Nem találkoztam még ilyen esettel pedig a környezetemben elég sok cica tartó van.

2015. márc. 19. 22:01
 4/9 A kérdező kommentje:

(Annyira levagyok sokkolva,hogy elfelejtettem :$.)

KÖSZI A GYORS HASZNOS VÁLASZOKAT:)

2015. márc. 19. 22:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám is hat hónapos kezdett el elkóborolni s ekkor megtörtént az akció..

S felszedett vmi h*lye betegséget és dokihoz kellet vigyük..

Ivartalítás a megoldás,mint ahogy ezt mát mondták.. :)

2015. márc. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez normális. Tüzel, biológiailag felnőtt. Jobb lenne, ha 6 hónaposan nem lennének még kölykei, túl fiatal! Meg egyébként is gondolom nem akartok még 4 újabb cicát. Vigyétek el ivartalanítani mielőbb! Utána valószínűleg újra a régi lesz.
2015. márc. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jelentem ma reggel 6 óra körül megjelent az ajtóban hangos nyávógással egybekötve jelezte,hogy éhes és beakar jönni :)

4nap után ez az elsö alkalom hogy hallotuk a hangját a morgást,fújást leszámítva. :) kaja után megmosakodott és ment is a a szokásos helyére aludni.

Mondanom sem kell,hogy ledöbbentünk a párommal. Nem ússza meg a dokit ma kérek idö pontot és ha feléledt egy alapos fürdést is kap olyan büdös és koszos. Köszi mindenkinek a hasznos gyors válaszokat. Szép napot kívánok nektek :)

2015. márc. 20. 07:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez olyan, mint a kamaszkor az embereknél. Az ivartalanítás meg fogja oldani. És nem mellesleg neked sem kell aggódnod a nem kívánt szaporulat miatt.
2015. márc. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tüzelt és eljárkált, szinte biztosra veheted, hogy 4 hét múlva elkezd gömbölyödni a cica. Minél előbb vidd el ivartalaníttatni, valószínű, hogy a kiscicák már úton vannak, hiába még csak 6 hónapos.

Nekem is van egy lány cicám (13 éves), akkor még abszolút nem volt divat, és nem is volt ennyi szó az ivartalanításról. Én kis naív, csak lestem, hogy az egyébként még pici cicám (merthogy 6 hónaposan azért még nem óriások...) elmászkál, visít... 8 hónaposan kipottyantott nekem egy kis tökmagot, pedig fel sem tűnt, hogy pocakos lenne. Persze azonnal doki, mért csak egy van, nem maradt-e benn több, nehogy baja legyen. Mivel még kölyök volt, a szervezete csak egy kiscicát tudott ellátni (azt kell, hogy mondjam, szerencsére), viszont ez a vemhesség is annyira megviselte, hogy megállt a növésben, azóta is 2,5 kg, csodaszép formás kiscica, de pici maradt, ráadásul nem volt teje, kézből szopiztattuk, úgy neveltük fel a kölyköt. Mondanom sem kell, azóta ilyen hibát nem követünk el, minden cicám 5-6 hónapos kora körül ivartalanítva lett (kandúrok is!), ezzel elkerülünk minden balesetet, betegséget, az összes cicám éjszaka itthon alszik, nyugisak, simogathatóak, bújósak, dorombolósak.


Mindenképpen javaslom az ivartalanítást minél előbb, ha tehetitek, a jövő héten ejtsétek is meg, mert ha mégsem jöttek össze a kiscicák, a tüzelés 2 hét múlva újra kezdődik, és sztem nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy a helyzet csak rosszabb lesz.


A fürdetéssel viszont okosan, hideg van még kint, fűtsetek be a házba mindenképpen, langyos, kézmeleg vízben fürdessétek, csak állatok számára készített sampont használjatok, vagy wu2-t, másban rengeteg olyan anyag van, ami allergiás reakciót válthat ki cicáknál. Ha megfürdettétek, alaposan töröljétek meg, amennyire csak tudjátok. Jó lenne egy kis langyos hajszárítózás, de tudom, hogy azt a legtöbb macska nem igazán díjazza, pláne, ha eddig nem találkozott vele. Mindenképpen maradjon lakásban a fürdés után legalább még 3-4 órát, hogy tényleg megszáradjon, nehogy megfázzon, ha kiengeditek.

2015. márc. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!