Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz hogy ha levisszük a...

Igaz hogy ha levisszük a cicát akármit könnyen összeszedhet? (betegségre gondolok) Anya azt mondta, hogy ha le fogom vinni sétálni akkor nagyon hamar mmeg fog halni.

Figyelt kérdés
2015. márc. 21. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem értettem, mi értelem ennek a macskasétáltatásnak, csak lakában is ugynaolyan boldog lehet az állat. Anyukádnak abban igaza van, hogy az utcán jóval könnyebben összeszedhet valami betegséget az addig lakásban tartott állat, beleehet bármilyen mérgezett kajába, amíg nem figyelsz oda egy pillanatra vagy megijedhet és véletlen autó alá szaladhat Ne erőltesd ezt a sétáltatást, a macska nem egy kutya, sokkal hosszabb és boldogabb élete lehet egy lakásban.
2015. márc. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Ez igaz! Én vittem sétálni a játszótérre este. Ő követett engem. Sztem ne vidd
2015. márc. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Ha még sosem volt kint, akkor inkább ne vidd. A korábban kint tartott és később lakásba bevitt macskák igénylik a sétáltatást, amelyik kiskora óta lakásban van, az nem.
2015. márc. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem.Csak annyit nem értettem sose ,hogy a cicákról miért hiszi azt mindenki ,hogy könnyebben összeszedhet valamit , vagy azt hogy őket nem lehet sétáltatni mikor a kutyákat igen...
2015. márc. 21. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha be van oltva rendesen minden évben a macskabetegségek ellen, plusz kapja a féregtelenítőt, bolha-és kullancs elleni szert, akkor nem lesz baja.

De ha mindig lakásban élt, akkor ezt szokta meg, nem kell elvinni sétálni.

2015. márc. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valóban, ha oltva, féregtelenítve van, akkor semmi baja nem lehet. Ha nem, akkor a betegségeket cipőtalpon éppúgy beviszed, ugyanúgy fertőződhet a macska, mint amikor kiviszed. Ez a mérget eszik dolog meg... azért ezt is mar agyon misztifikálják, mintha minden kő alatt patkányméreg rejtőzne és tényleg elég lenne egy szép pillangót megnézni, mire visszafordulok a macsak már csukott szemmel fekszik... ha sétálni viszed ki, akkor folyamatos kapcsolatod van a macskával a pórázon keresztül, egyből feltűnik, ha valahol megáll... dögöt meg alap, hogy nem engedek se a kutyának, se a macskának... akinek pórázon nem tűnik fel, hogy a macska mérgezett egeret evett, annak vasgolyó való, nem macska,azt talán nem rontja el... ugyanez vonatkozik az autó alá futásra is, nehogy valaki megmagyarázza, hogy hámmal és pórázzal sétáltatott macskákat minden utcasarkon szednek ki a kerekek alól... kicsit túlzásnak érzem azért a válaszok többségét.


Az más kérdés, hogy egy már felnőtt, lakásban nevelt macskát nem sok értelme van kivinni. Az is igaz, hogy nem kutya, nem fogja élvezni a sétát, nem is tud úgy sétálni, mint egy kutya. Ha világ élrtében bent volt, jobban jársz, ha az erkélyt macskabiztossá teszed, oda engeded ki sütkérezni és levegőzni, vagy ha van udvar, macskabiztos kerítés és akkor udvaron belül mozoghat, élvezheti a kintlétet, és akkor nincs az a veszély, hogy akár más macskáktól, akármi mástól valamit összeszed.

2015. márc. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nos a mi macskánk egész eddigi életét lakásban töltötte, mégis vágyik ki. Pedig 4 hónaposan ivartalanított exkandúrka, most 7 hónapos. Tudom, hogy kimenne, mert folyamatosan szökne, ahogy nyílik az ajtó, mert néha leül/kapar, és nyávog az ajtó előtt, érdekli nagyvilág.

Nem meglepő, a szülei is nagy csavargók (keverék cica).

mi már gyakoroljuk a pórázon sétálást, amint szebb lesz az idő, vinni fogjuk, ha odakint tényleg jól fogja érezni magát. Inkább én sétáltatom, minthogy egyedül szökjön ki, mert ahhoz nincs hozzászokva, és azért elég forgalmas a környék.

Természetesen figyelünk rá, kutyák közé nem engedjük, és az oltása, féregtelenítése is meglesz újítva rendszeresen.

2015. márc. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most született cica egy ismerősünknél még nincs nálam de ahogy lehet elhozom :-) (persze ,tudom , 10 hét min )
2015. ápr. 13. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!