Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elletőláda készítése? Kiscicák...

Elletőláda készítése? Kiscicákkal kapcsolatos teendők? Több kérdés lent

Figyelt kérdés

Az elején megjegyezném, tisztában vagyok az ivartalanítás fontosságával, én is ellenzem a szaporítást, de az utcáról befogadott nőstény macskánk valószínűleg már akkor is vemhes volt. Most szemmel láthatóan nagy hasa van, már képtelen vagyok ivartalanításra gondolni, egyébként is a szüleim pénzét költöm, nem biztos, hogy jelenleg beleférne a keretbe. Később mindenképpen sort kerítünk a műtétre, viszont most szeretnék felkészülni a kiscicák érkezésére. Akadnak megválaszolatlan kérdéseim:


1. Hogyan és miből készítsek elletőládát? Van egy saját háza a macseknak, de nyilván nem abban kellene világra hoznia a kicsinyeit, meg ugye az teljesen fedett, és szerintem nem is elég nagy. A kibélelt kartondoboz jó megoldás? Arra gondoltam, hogy legalulra kerülne hőszigetelőnek hungarocell, arra két rétegben újságpapír, a tetejére tiszta rongyok (sok régi, nem használt ruha, törülköző, stb. van eltéve). Egy átlagos méretű, kb. 4 kg-mos cicának mekkora dobozra lenne szüksége? Hogyan tudom megakadályozni, hogy ne nyomja össze a kölyköket?


2. Hol helyezzem el őket? A cica kint lakik, de nem hinném, hogy március-áprilisban elég meleg van a piciknek. A lépcsőházunk fűthető, viszont értelemszerűen az ajtót zárjuk, a macska pedig nem szobatiszta. Mit csináljak?


3. A picik első féreghajtása 3 hetes korukban esedékes? Állatorvos végezze? Mikor kell őket elsőként bolha ellen kezelni? (Frontline sprayt találtam csak, ami használható).


4. A szilárd táplálékkal való ismerkedés időszakában (4-5 hetes korukban) a nedves táp, később beáztatott száraz táp ideális? Nem találtam sokat, ami 1 hónapos kortól javasolt, de az nem lehet nagy baj ha abból is kapnak, amire hivatalosan 2 hónapos kor van ráírva…

[link]

[link]

[link]

[link]

Ha tudtok ezeken kívül még ajánlani, azt megköszönöm.


5. Ha szopiznak is még, én meg próbálkozom a szilárd étel adásával, nem tudom túletetni őket, nem okozhatok problémát, ha az adagolási útmutatót követem?


6. A megnövelt táplálékmennyiségen kívül szüksége lehet valamilyen kiegészítésre az anyamacskának a szoptatás alatt?


7. Az utolsó kérdésem pedig, hogy a cica férgesnek tűnik (egyszer láttam „vécézés” után fehér, csík alakú valamiket a szőrére ragadni), milyen féreghajtót kaphat? Erről majd beszélni fogok az állatorvossal is.


Előre is köszönöm a segítséget!



2015. márc. 22. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is, nagyon rendes tőled, hogy így is befogadtad a cicát, viszont kezdj el már most gazdikat keresni, az se baj, ha több van, mint ahány kiscica, úgyis lesz, aki visszamondja. Most még szerencséd van, nem áradnak a picik, talán könnyebben találsz gazdit.


Ládának szerintem mindegy, mit raksz. Legyen olyan 40-50 centi hosszú minimum, meg ilyen széles is. A falánál fontos, hogy az anya az ki tudjon jönni, de a picúrok még véletlen se tudjanak kiesni. A hungarocell bélés jó, én azért vagy szénából, vagy forgácsból (fatelepen ingyen oda is adják) készítenék még egy adag bélést, abba ha szükséges, kényelmesen bele tudsz rakni akár melegvizes palackokat is a kicsik felmelegítésére, ha netán a mama eltűnne. Arra tenném rá a ruhákat, viszont figyelj rá, az legyen cserélve, ne legyen mindig mocskos. Összenyomni amúgy nem fogja, nagyon gondos anyukák a macskák.


Az elhelyezés nagy gond... a legjobb lenne, ha a lakásba be tudnád vinni. Kint még hideg van, a lépcsőházba meg ha nincs szabad út, az is gáz lehet, a kölykök 2-3 óránkent szopiznak... plusz társasházban nagy a mozgás, onnan az anya el fogja őket vinni. Ha csak a szobatisztaság a gond, akkor próbald meg úgy, hogy raksz ki homokot, hamut, macskaalmot, több dolgot, ami tetszhet neki alomnak, amelyiket kiválasztja, az jó lenne neki alomnak. A cicák amúgy tiszta állatok, ők szobatiszták többnyire szoktatás nélkül, csak jól megközelíthető, a cica számára központi helyre kell tenni, használni fogja.


A féreghajtásról mindenképp a dokival egyeztess. Az anyának szerintem most egyáltalán nem adhatsz, picikkel viszont el kell kezdeni 3 hetes korukban, egészen 3 hónaposig 2 hetente kell. Érdemes lenne elvinni őket dokihoz, akkor ő megmutatja, hogy mekkora adagokkal és hogyan tudod ezt megoldani. Vannak spot-onok, vannak paszták, én legjobban a tablettát szeretem, annak van a legszélesebb hatóköre, de ezt úgyis meg tjdod beszélni a dokival.


Az etetéssel még nem kell foglalkoznod, nem kell erőltetni a dolgot. Amíg szonak, addig szopjanak csak, abban van egy csomó tápanyag, amit semmi mással nem pótolhatsz. 7 hetes korukig ha szopnak, az csak neked könnyebbség, de az se baj, ha tovább, bízd csak a mamára.

Nekem befogadott cicáim voltak, általában olyan 2-4 hetesen dobták ki őket, amit én doki tanácsára etettem, az a Royal Canin Veterinary Care Baby eledel , ami baromi jó, száraz, rengeteg tápanyagot tartalmaz, vízbe téve nagyon jól megszívja magát. Sajnos itthon még nem túl elterjedt termékcsalád, de nagyon jó. Viszont mondom, ameddig szopnak, és kerek kis gombócok, addig hagyd nyugodtan szopni őket, neked is könnyebb, piciknek egészségesebb, az anyának sem marad az emlőiben tej, az csúnyán be tud gyulladni. Ráér a kaja 2 hónap után.


Az anyának az etetésében pedig arra figyelj, hogy friss víz folyamatosan legyen előtte. Nem tudom, mivel eteted, de száraz eledel lehet akár egész nap is előtte, szüksége van ilyenkor tápanyagra. Van kimondottan vemhesmacskáknak való táp, magasabb kalciumszinttel, de ha esetleg egy kis macskatejet vagy kecsketejet veszel neki, az is kalciumbomba, jót tesz neki. Ha adsz neki mellé alutasakost vagy medvest, annak biztosan örülni fog, a lényeg, hogy most koplaltatni nem szabad, pláne ha férges is.


Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írhatsz akár priviben is, hónéhány kiscicát felneveltem már, nagyon szívesen segítek. :)

2015. márc. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ!:)

A lépcsőház egyébként nem társasházra, hanem családi házra vonatkozik. Cicatejet elég gyakran kap, Brit Care lazacos száraztápot (hamarosan elfogy a kis kiszerelés, váltani fogunk a gabonamentes bárányosra, ha nem kell speciális táp), Real Nature, Butcher's nedves kajákat eszik.

2015. márc. 22. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az etetés teljesen jó, a bárányos váltással amúgy jót tesztek, de a Brit az egy jó táp amúgy is. Maximum, ha éhesebbnek látjátok, akkor a szárazból adjatok neki kicsit többet, annak jobb a tápértéke, mint a nedvesnek.


A lépcsőház miatt bocsi, azt hittem, társashazi :) De így jó, én úgy oldanám meg, hogy éjszakára mindenképp be lenne zárva, hogy melegítse a kicsiket, meg lássa el. Nap közben nem tudom, hogy vagytok otthon, de én azt is úgy csinalnám, hogy felkelek, kiengedem a cicát, amíg ti készültök suliba, munkába, addig kiengedem, az anyai szíve úgyis vissza fogja húzni, mielőtt kiürül a ház, akkor meg jön vissza. Ha hazaértek, akkor pedig akár kicsit hosszabb időre is mehet mászkálni, ha ti addig tudtok figyelni, hogy a picik ki ne hűljenek. Amikor nincs ember a picikkel, akkor mindenképp bezárnám melléjük az anyjukat. Gondolom lépcsőházban nincs szőnyeg, meg semmi extra, aminek nagyon tud ártani. Esetleg egy cicaajtó lehet még jó megoldás, de azzal is óvatosan, felnőtt cicát nehezebb hozzászoktatni, nekem az egyik pl a cicawc-t az ajtó miatt nem használja. :)

2015. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én raktam ki a cicámnak elletőládát, de az istennek sem akart belemenni, saját magának választotta ki a neki biztonságosnak ítélt helyet. A kiscicákat feltétlenül bolhátlanítani is kell - kérdezd meg az állatorvost, mikor lehet nekik adni bolhairtó szert -, mert a bolhák csípésétől a kiscicáknál súlyos vérszegénység alakulhat ki, ami rájuk nézve akár halálos is lehet.
2015. márc. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dóra860817 válasza:

2 hete vannak kiscicáim,rendszeres cicatartó vagyok, szerintem, egy olcsóbb kategóriájú egyben magas tápanyagtartalmú cica konzerv is kielégítő lehet az anya számára. Nem feltétlenül a márka a lényeg, mert azt fizettetik meg az állat tartókkal, mindig a tápanyag összetételt kell nézni(fehérje,vitaminok, zsírok)

Minden tiszteletem az öné,kedves befogadó:-)

2015. márc. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!