Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A fertőző hashártya gyulladás...

A fertőző hashártya gyulladás méhlepényen keresztül megfertőzheti a születendő cicákat? (FIP)

Figyelt kérdés

Az előző cicám FIP fertőzött volt , ezután elkezdtem utánakeresni a dolognak. Elvileg széklet és tej által terjed, azonban arra nem találtam választ hogy hordozó anya átadhatja e méh lepényen keresztül. Mert akkor korai leválasztással talán a következő nemzedék túl élhetné...

CSAK hozzáértő emberek írjanak, köszönöm :) .



2015. márc. 23. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
A kérdésnek nincs értelme, mert a fip egy mutáció mely a koronavírusal (FECV) fertőzőtt cicák közül több ezrenként egyben fordul elő. Maga a fip nem fertőz, mert nem kerül ki a szervezetből. A normál koronavírus fertőzés amennyiben jelen van az anyacicában, úgy már a szüléskor megkapja, ha az a vemhesség idején nem ment volna át a méhlepényen. A macskák nagy része tünetmentes FECV fertőzöttként éli le életét minden probléma nélkül, ezzel nem lehet mit csinálni.
2015. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem , köszönöm .

Akkor végülis az itt leírtakat ne vegyem alapul ?

[link]

2015. márc. 24. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

És minek következő nemzedék? Kidobáljátok őket az utcára, vagy ismeretleneknek - potenciális állatkínzóknak pl. adogatjátok oda?


De ez is csak egy kamu kérdés, minden benne van.

2015. márc. 25. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy: nem az en macskaim ezert en az ivartalanitasrol nem donthetek,en csak elhoztam egy cicat az egyik kornyekbeli falurol , de nagyon megszerettem es amikor meghalt utana olvastam, hatha a tobbi cicat meg lehetne valahogy menteni . Mert sajnos igen ,nem minden ember ivartalanitja a macskajat pl :falun elo oreg emberek akik nem allatvedonek szulettek, de azt ok is felfogjak hogy ha mar a cicak megszuletnek ne szenvedjenek es ha egy mod van ra akkor segitenek rajtuk azzal hogy ok felnevelik oket. Ennyi az egesz... Tudom hogy serti az allatvedo onerzetedet de nem kell masokat hulyenek nezni , mert sosem tudhatod kivel beszelsz! Egy kerdes alapjan te nem mondhatod rolam hogy felelos macskatarto vagyok e vagy sem .
2015. márc. 26. 21:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Ketto: a valaszod nem bizonyult hasznosnak semmilyen teren , tekintve hogy minden macskamat ( legyen az talalt es azota orokbe adott) ivartalanittam ! Masreszrol kulon kertem hogy olyanok irjanak akik ertenek is hozza (es nem kotekedok) ... tekintve hogy en sajnos nem igazan ertek az ilyesmihez, de segiteni szeretnek.
2015. márc. 26. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!