Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sántit a kandúrom, megverhette...

Sántit a kandúrom, megverhette egy masik macska?

Figyelt kérdés
Ugy jött haza a kandurom, hogy sántít a hátsó lábára. Harapásnyomokat nem látok rajta, csak tiszta ragacs vagy nyál. Ha megerintem ott, akkor faj neki mert morog. Mintha egy kicsit be is lenne dagadva. Ha kutya harapta volna meg, akkor biztos jobban megsérült volna, nem? Autóra sem gondolnek. Masik macska megharaphatja ennyire hogy sántítson?
2015. márc. 25. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Ennél durvább sérüléseket is tudnak okozni egymásnak. Örülj neki, hogy ennyivel megúszta. Javasolnám az ivartalanítását, mert akkor ha el is kóborol inkább elkerüli az ilyen eseteket, mert nem hajtja a vágy.
2015. márc. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
De ha öregebb macska 4-5 éves kandur akkor bele is hallhat az ivartalanításba.A éz macskám is ilyen.Minden héten harapás van rajta.
2015. márc. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
4-5 évesen már öreg? Haha...
2015. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Katica71 ***** válasza:
Kedves 2-eske, honnan veszed, hogy egy 5 éves macska öreg? Nekem volt egy 21 éves macskám és jó pár tizenéves. Amúgy miért halna bele az ivartalanításba? Ezzel az erővel akkor nem lehetne műteni, mert mindenki belehalhatna. Persze ivartalanításkor is előfordulhat valami gikszer, de én úgy tudom, ez ritka.
2015. márc. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Katica71 ***** válasza:
Ivartalaníttasd a kandúrt, hosszabb, boldogabb élete lesz, így bármikor összeszedhet valamilyen fertőző, akár halálos betegséget, és vége. Gondold át, ha jót akarsz neki:) És nem mellesleg te is nyugodtabb leszel:-)
2015. márc. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most 8 hónapos, de viszem majd ivartalanitani.
2015. márc. 25. 17:14
 7/11 I.B.T. ***** válasza:
0%

igazad van kedves kérdező... ha már természetesen viselkedik akkor egyből kivágni a golyóit! Remélem ha felakarsz szedni egy csajt úgy megver egy kigyúrt állat, hogy lesántulsz és levágják a f@s z od!

De utálom az ilyen "városi" felfogást... Nekem is volt egy kandúrom, sose volt kiheréltetve, jó párszor megverték de semmi baja nem lett, tanult belőle... Sajnos már megdöglött DE 5 NEM ÉVES VOLT!!!!

2015. márc. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 I.B.T. ***** válasza:
NEM 5 ÉVES VOLT!!!!*
2015. márc. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es.

Kezdjük azzal, hogy nő vagyok.

A masik, hogy nem ecsetelnem neked mivel jár egy egy állandó parzo kandúr, talán a betegségekről nem hallottál? Ha a tied nem kapott el valami fertőző nyavalyát, akkor örülj annak. Mindegy nem mondok neked semmit, úgyis kapni még fogsz fűt-fát egy ket valaszolotol.

Mellesleg en azert is szeretnem az ivartalanitast, mert iszonyat bűz van a lakásban, hiaba jár ki es hiaba szellőztetek. Es nem szeretnek heteket, hónapokat sem eltölteni azzal, hogy ápolgatom a leszakadt fel arcát, ami sosem gyógyul, mert volt mar részem ilyenben is mas kandúrral.

2015. márc. 25. 21:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kandúrom is így járt. Csak neki az első lába fájt. Bedagadt majd később váladék kezdett belőlle ürülni. Kapott szurikat és rendbejött akkor de következő évben ugyan azon a lábán ismét előjőtt. Akkor már semmi nem segített... :-( Elég egy fertőzött picike harapás amit észre sem veszel és az életébe kerül. De ez benne van a pakliban ha ivartalanítod is. Elég egy patkány vagy akár milyen rágcsáló ha más nem a vadászösztön viszi.
2015. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!