Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire szokványos dolog ha...

Mennyire szokványos dolog ha az 1 éves cicám általába 4-5 naponta "tüzelés" jelét adja? Kb már 4 ilyen ciklus volt.

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
az én cicáim 7 ill. 8 hónaposan tüzeltek először,az állatorvos szerint két hetente ismétlődik tavasztól őszig az ivarzás,ha nincs megtermékenyülés.
2010. febr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes. Csak épp nem kellemes neki. Ezen kívül fiatal (nem szabadna ilyen korán vemhesülnie), + rengeteg macska van, nem becsülik őket. Tehát-->ivartalanítás. Ez a legjobb megoldás hacsak nem tenyészmacskád van. Nem fogja addig abbahagyni amíg nem párzik be. És az sem jó neki ha így marad meg az sem ha ellik. Nem lehet nekik gazdát találni, fájdalmas a párzás neki, és nem akar szülni, ez csak ösztön. Én csak ajánlani tudom. Lehet az én kedvenc macskám is meglenne még ha ivartalanítottuk volna, csak akkor én még kicsi voltam és nem számított amit mondtam. :,(
2010. febr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Pont most volt egy kérdező aki fogamzásgátlót adott neki (nem egészséges sőt veszélyes!), és azt hitte télen nem lehet baj, mert akkor nem tüzel, hát vemhes lett...
2010. febr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. nekem tenyészcicáim vannak,de hamar rájöttem,hogy az állandó ivarzás rossz a mcskának és rossz nekem is,és hogy úgysem lenne szívem odaadni a fájdalommal világra hozott kismacskákat,így ivartalaníttattam a cicáimat. az egyikük a fogamzásgátlótól gennyes méhgyulladást kapott,majdnem belehalt,pedig állatpatikában állatorvos adta az ivarzás megszüntetésére.
2010. febr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2010. febr. 22. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!