Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A legjobb macskaalom?

A legjobb macskaalom?

Figyelt kérdés

Az apró, finom homokos alom vagy a nagyobb szemű jobb annak szempontjából, hogy mennyire szórják szét a cicák? Most kb. ilyen szemcsés almunk van, és iszonyat nagy disznóólt csinálnak vele:


[link]


Nem tudom apróbb vagy nagyobbszemű homokra lenne-e érdemes váltani a tisztaság szempontjából?


2015. márc. 27. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne ilyeneket vegyél, porosak, tapadnak a szőrre és hamar mocskosak, állandóan cserélni kell. Vegyél inkább szilikonosat, sokkal jobban megéri és ez a legjobb fajta jelenleg. Nem porzik, nem hordják annyira szét, és nem kell naponta lapátolgatni sem. [link]
2015. márc. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én sokáig használtam szilikonos almot, többet is kipróbáltam, nem voltam elégedett vele... a kisebb szemcseméretűeket könnyen kiviszik a mancsaikon.

A nagyobb szemcsék nem tapadnak a mancsukra, mindenképpen azt érdemes kipróbálni. Viszont számolj azzal, hogy azt könnyebben kikaparják a tálcából.


Én most natúr faalapúval kísérletezek... végre ezt nem kell vagy egy hónapig cserélni, és még akkor is friss illata van... de ezt viszik is, szórják is :D Szóval ajánlani nem ajánlom :P

2015. márc. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szilikonos szerintem is, abból is a Kingstar, ami nekünk legjobban bevált. [link]

Szétszórják ezt is, de ezek ilyen műanyagszerű kristályok, talán könnyebb feltakarítani, zokniban belelépni mindenesetre kellemetlen. De talán, amiatt, hogy "természetellenes" a macskának, talán nem élveznék annyira a kikaparását.

2015. márc. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem leginkább a Fressnapfban kapható Multifit bio fresh vált be. 20 kg, kellemes illata van. Nekem 2 cicával egy hónapig elég. Nem hordják szét, az almosdobozok előtt van szőnyeg (amit fürdőszobába lehet használni, az a szivacsos fajta), azon nagyrésze ott marad.
2015. márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A szilikonos nekünk sem vált be. (Bár többen dicsérték.)

Mi is a 4-es válaszoló által használt MultiFit Bio Freshnél kötöttünk ki (bár a korábbi, natúr változat sokkal jobb volt, minek egy macskaalmot citrom illatúvá tenni???)

Viszont mi a szagmegkötés és az almostálca tisztíthatósága alapján választottunk, te a kosz miatt vagy elégedetlen. Ezért lehet, hogy az almostálcán / macskawc-n kellene változtatnod. Nálunk fedett, és nagyon kevés kosz jön ki. (Amit mi használunk, annak a szemcséi nem tapadnak hozzájuk, szóval ebből a szempontból ajánlom.)

2015. márc. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nálunk a szagmentesség és az ár egyáltalán nem szempont. Tök mindegy mennyibe kerül, csak jó legyen. Sajnos nincs lehetőségem szőnyeget tenni az alom elé, régen nekünk is az volt az előző lakásban, nagyon jól felfogta a homokot, de most az egyetlen helyiség ahol elfér az alom az a fürdőszoba (nincs gardrób/tárolóhelyiség sajnos), és itt közvetlenül egy szekrénybe van beépítve, így:


[link]


ha elé teszek szőnyeget, még mindig tiszta mocsok lesz a fürdőszoba :D


A közvetlen kikaparással nincs gond, mert a szekrénybe megy, 2-3 naponta felporszívózzuk onnét. Csak azzal van a baj, hogy mekkora mennyiséget visznek ki a mancsukon. A szagot sem érezni egyáltalán, mivel zárt az alom.

2015. márc. 28. 12:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor visszavonom, zárt alomba ne vegyél szilikonost, nem ajánlják, mivel az pont attól nem büdös, hogy "szellőzik".
2015. márc. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

az alom nem minden, attól még büdös marag a macskavizelet

szagtalanítás a legfontosabb nálunk legalább is.

arra viszont a legjobb kezelés az ODORMUTE szer

keressetek rá, megéri, olcsó

2015. júl. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!