Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hét múlva lesz cicám, mit...

3 hét múlva lesz cicám, mit érdemes tudni róluk? Hogy mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Már mindent megvettem neki, amire szüksége van, olvasgattam sokat róluk. Szüleim nem tudják még, hogy lesz cicám és hogy vettem neki cuccokat (eldugtam). Már beszéltem velük róla, de azt mondták, hogy nem mert büdös, nem szobatiszta, mindent lever. Voltak ellenerveim, amik megállták volna a helyüket...ha meghallgattak volna. Ha itt lesz az új családtag, persze nem dobnák ki..csak veszekednének és haragudnának pár napig. De mégis akarok valami kis "belépőt" a cicussal, ami pozitív kezdet lenne szüleimnek. Például gondoltam arra, hogy berendezem a szobám a megvett cuccokal meg a cicával, behívom őket és elmondom nekik, hogy mennyire szerettem volna, felelőségteljes vagyok, takarítanék utána, és mivel mindent megvettem már, továbbra is vennék neki macskakaját, almot, fizetném az oltásokat. Tudom, hogy nem olcsó mulatság, de tudnám finanszírozni.

2015. márc. 28. 20:19
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Szobacica lenne, panellakásban.
2015. márc. 28. 20:21
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem biztos, hogy jó ötlet úgy állatot hazavinni, hogy nem egyezik bele előtte minden családtag, mert az állat láthatja ennek kárát sajnos. Szerintem mielőtt hazaviszed, előtte egyezzenek bele, vagy ne vidd haza.

Dolgozol már egyébként? Mert hogy azt írod, tudod finanszírozni az ellátását.

2015. márc. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy macska ellátását azért nem olyan nagy kihívás finanszírozni akár zsebpénzből is. Macskaalom kell neki, meg kaja, ami rendszeres kiadás, a többi már ritkásabban kell azért (pl. kaparófát azért idő, míg szétszedi). Oltások szintén nem minden másnap kellenek, sokan nem is oltatják a szobacicákat, stb. (d nagyon egyetértek vele, aki igen!), ha ivaralaníttatod is, azzal se jársz rosszul.


A macska amúgy egyáltalán nem büdös, ivartalanítva főleg semmi szaga, és nem kezd jelölgetni sem, és szoktatás nélkül, magától szobatiszta, ellenben a kutyával például.

Hogy pontosan mire van szüksége, az változó, amiért szinte tuti, hogy odáig lesz, ha szerzel neki egy kartondobozt... ;)

2015. márc. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem dolgozom még, de gyüjtöttem már rá pénzt, havonta kapok 10.000 Ft-t és mellette ha például megyek valahova. A macska kárára biztos nem menne..nem engedném. Ha arra gondolsz nem tudnék csak úgy kidobni egy cicát, ha ő menne akkor én is, abba pedig már nem egyeznének bele.. És ők is szeretik az állatokat, nem dobatnák ki ha már itt van. Ivartalanításra gondoltam, csak azt nem tudom még, hogy milyen idősen kell. Tisztában vagyok vele, hogy nem nagy kiadás, max. az elején, de a szüleimnek ezzel sem lenne gond és pont ezért nem értem őket, hogy miért nem akarják.
2015. márc. 28. 20:42
 5/26 anonim válasza:

Először is ha cicát szeretnél, nem árt megegyezned a szüleiddel csak, hogy ne legyen vita.

Én a lány cicát javaslom mert sokkal hízelgősebbek, mint a fiú cicák. Viszont tényleg spórolj rá, mert kell neki kaja, ami lehet, hogy nem is mindegy milyen fajta, az alommal ugyanez a helyzet. Kell még neki oltás, ami nem olcsó mulatság, ivartalanítás.

De a macskák nagyon tiszták, okosak, és gyorsan tanulnak. Ha jól neveled a bútoraidat se teszik tönkre, és a függönyt se szaggatják le.


Sok sikert hozzá! :)

2015. márc. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Már megvan a cica, azaz kiszemeltem (még kicsi és várni kell, hogy ne szopjon) 1 hetesen láttam először és szerelem volt első látásra..Szóval később tudtam meg róla, hogy kandúr. De nem érdekelt mert tudtam, nekem ő kell!
2015. márc. 28. 21:31
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen ivartalanítani kell majd a cicát, különben iszonyú büdös a pisije és jelölgetni fog, a szüleid ezt biztosan nem tolerálnák, és a cicának sem lesz jó, ha ivaros marad és hajtaná az ösztön.

8 hetes kor után hozd csak el, még jobb a 10 hetes kor. Nem csak azért, mert szopik, hanem hogy az anyja mellett maradhasson addig, ez fontos időszak a kiscica életében, egy csomó mindent megtanul az anyjától.

Addigra többször féregtelenítve kell, hogy legyen. Ha elhoztad, akkor első utad az állatorvoshoz vezessen, ahol megbeszélitek és elkezdetik az oltási programját, majd később megbeszéled vele az ivartalanítás időpontját.

De én továbbra is azt javaslom, hogy ne állítsd kész tények elé a szüleidet, előtte beszélj velük, mielőtt elhozod.

2015. márc. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
0%
A fiú cicával kapcsolatban csak annyit hogy tényleg nagyon szépek és aranyosak, de arra készülj fel, hogy nem fog hozzád bújni meg hízelegni.
2015. márc. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
nem igaz, hogy a kandúr nem hízeleg, el ne hidd! Nekem ivaros kandúr volt 10 évig, állandóan bújt meg dorombolt...
2015. márc. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 taurina ***** válasza:

A kandúr is igenis bújóóós!!!

Nekünk 2csajszink van a menhelyrõl, mert szeretnek vendégségbe jönni a szomszéd kandúrok és így nem volt olyan nagy esély a "kiüldözésükre", hisz nem akartuk elveszíteni a napi bekukkolós tüneményeket, az egyik lánymacskámat pont a kandúr hízelgése tanította meg arra, hogy nem bántjuk, csak simogatjuk (valószínûleg-a reflexek alapján-bizony verték régen és bezárhatták)...

Majd jelezz, megvan-e már és hogy sikerült...szorítok, bár tényleg elég necces, én anno nem mertem volna.

2015. márc. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!