Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet veszett? Vagy mi baja...

Lehet veszett? Vagy mi baja lehet? Tegnap este úgy jött haza, a cicám, hogy láttam valami nem stimmel.

Figyelt kérdés
Csak gubbasztott, és nagyon bágyadt volt, nem is dorombolt ha megsimogattam. Nem evett, nem ivott. Elvittem az állatorvoshoz. Azt mondta nem lát semmit rajta. Nyálkahártyák rendben, nem lázas, nyomott valami kaját a szájába, azt megette. Kapott infúziót, mert azt mondta ki van száradva. + kapott antibiotikumot.Ma sem evett, de éjjel ivott. Napközben már nem igazán. Továbbra is csak ül, nem igazán mozog. Bezártuk, hogy ne tudjon elmenni. Mi lehet a baja? Félek hogy esetleg veszett. Bár feb 16-án kapta az emlékeztető veszettség elleni oltást. Ugyanekkor kapta a kombináltat, és a féregirtót. Lehet ennek ellenére veszettség?

2015. márc. 28. 20:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sok baja lehet, de egy biztos nem: nem veszett.

En azert elvinnem olyan allatorvoshoz, aki nem mondja, "nem lat rajta semmit", mikor kozli, ki van szaradva, mert az mar boven valami...

2015. márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sajnos itt nincs másik állatorvos. Ha nem lesz jobban átviszem a szomszéd városba, de ott is csak hétfőn lesz orvos. Remélem nem lesz semmi komoly baja. Attól tartok valahol megüthették.

2015. márc. 28. 21:03
 3/15 anonim ***** válasza:
én hamarabb gondolnék mérgezésre, mint ütésre
2015. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De akkor hányna nem? És ilyen gond nincsen. Volt széklete és vizelete is. A széklet egyik fele talán picit hasmenéses, de nem vészesen.
2015. márc. 28. 21:12
 5/15 szántóvető ***** válasza:
mennyi idős?fél éves kor körül a fogváltás okoz ilyen tüneteket,bár ezt a doki említette volna.az elég valószínűtlen hogy veszett állattal érintkezett volna.akkor a szája habzana.
2015. márc. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
1,5 éves
2015. márc. 28. 22:24
 7/15 anonim ***** válasza:
nem lehet veszettség...de azért az állatorvosotok sem áll a helyzet magaslatán....
2015. márc. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Már jobban van a macsek, de még nem akar enni meg inni. Viszont már mozgolódik, dorombol, jobb a kedve. Tegnap fecskendőből megitattuk, ma viszem vissza a dokihoz. Miért nem ehet?

2015. márc. 30. 12:33
 9/15 Szafica ***** válasza:

A mi macskánknak ugyanezek voltak a tünetei, viszont enyhe sárgasága is volt. Elvittük dokihoz, aki azt mondta valószínűleg valami növényvédőszert vagy patkánymérget ehetett. Mikor mentünk fizetni, addigra 3 másik macskát vittek ugyanezekkel a tünetekkel a környékünkről. (Ebből egyet el kellett altatni, a többivel nem tudom mi lett.Bár ezek után felmerült a vírus gyanúja is.)

Miénk hál'istennek már jól van. Attól hogy nem hányt,még lehet mérgezés.

2015. márc. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy mit adtatok a cicának, de ha eddig nem adtatok neki, próbáljátok ki a calopet-et, kifejezetten legyengült állatoknak készítik, remélhetőleg meghozza az étvágyát
2015. márc. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!