Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni az ebzárlatot rókaoltás miatt, ha kijárós macskám van?

Figyelt kérdés
Ebzárlatot hirdettek ott ahol lakom, mert veszett rókákat oltanak be csali kajával. A cicám viszont kijárós és 2 napja tart ez a dolog, de már nagyon szenved. Egész nap nyávog és gubbaszt az ajtó előtt meg többet alszik mint szokott. Még 3 hétig tart a zárlat, félek addig teljesen begolyózik. Mindenképp bent tartsam? Ezeket a kajákat a rókáknak gondolom nem a házak közé teszik hanem az erdő környékére, odáig meg tudtommal nem megy el a macskám.

2015. márc. 30. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudok érdemben választ adni, de kérlek, magyarázd már el nekem, hogy működik ez a rókaoltás? Mert felénk rókamérgezésnek hívják, de gondolom nem az, csak veszettség elleni szert kapnak. Ez van a kajában? Az ártana a kutyáknak/macskáknak, hogy zárlatot hirdetnek?
2015. márc. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem ölik meg őket, hanem veszettség elleni oltóanyag van a kajában. Ez meg mérgező lehet gondolom a háziállatokra. És azt is írták még, hogy ne érintkezzenek az állatok egymással meg más emberekkel. A kutyákat csak pórázon szabad sétáltatni. Kivinni a városból állatot meg csak úgy ha van érvényes veszettség elleni oltása. Ennyit tudok én is. És egy hónapig tart.
2015. márc. 30. 17:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ha úgy engednéd ki, hogy te is kimész, aztán behívod? Vagy elmegy és nem jön vissza, csak ha úgy van kedve?
2015. márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak akkor jön vissza ha úgy van kedve:)
2015. márc. 30. 21:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi butaságot összehordtatok!


embernél mi célja van az oltásnak? Hogy védett legyen a betegséggel szemben.


Rókánál is ugyan ez a helyzet. Egészséges egyedeknek tesznek ki c salit, amiben oltóanyag van veszettség ellen. Azért, hogy NE LEGYENEK BETEGEK.


A veszett rókát már csesz..hetnék oltani....az belepusztul 2 hét alatt.


A cél a megelőzés!


És azért van zárlat, hogy az értékes csalit ne szedje össze mindenféle háziállat.

2015. márc. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már sok róka veszett egyébként erre, legalábbis azt mondták tele van a környék veszett rókákkal, ezért oltani kell őket. Akkor nyilván még az egészségeseket, csak én ebbe nem gondoltam bele és nem így fogalmaztam. De nem is ez érdekelt, nem ez volt a kérdés. Hanem hogy van-e értelme bent tartani a macskákat a házban. Most az hogy értékesek a csali kaják nem elég indok. Ha valami baja lehet tőle a macskámnak, az már igen.
2015. ápr. 3. 20:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!