Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy sziámi hiperaktív...

Van egy sziámi hiperaktív kisfiú cicám,3 hónapos. De miért ilyen?

Figyelt kérdés

Szinte egész délelőtt rohangál, játszik, de nagyon hiperaktívan. Már-már menekülni kell tőle, annyira vadul játszik.

De amikor nem játszik, délután, akkor nagyon szelíd, és az ölünkben alszik. Mit lehet ilyenkor tenni? Hogyan lehet nevelni, hogy ne legyen ennyire vad a játékokban?



2015. márc. 31. 10:27
 1/4 anonim válasza:

Azért ilyen, mert kiscica. Játékos kiscica. :) Az én cicám két éves, de még mindig képes és ugyanezt csinálja néha, ha épp rájön a dili, ez teljesen normális! Próbáljatok vele minél többet játszani, foglalkozni, hogy le tudja vezetni az energiáit! Ahogy nő, majd kicsit le is fog nyugodni :)


Nekem lánycicám van, ő is tud nagyon vad, sőt, veszélyes lenni, ha épp annyira felhúzza magát. Én ilyenkor ott szoktam hagyni és megvárom, amíg lenyugszik. Nem tudom, lehetséges-e egyáltalán kinevelni ezt belőlük. Persze, ha nagyon rosszalkodik, érdemes leszidni, nevelni, de amúgy szerintem a vadság a személyiségéhez tartozik.

2015. márc. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A sziámi eleve egy ilyen típusú fajta, nem néztél utána, milyen a természete? Emellett még kölyök is, gondolom tele van energiával, de a sziámi később is egy viszonylag nehezebben kezelhető, energikus macskafajta.
2015. márc. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért mert sziámi, meg azért mert kölyökmacska. Idővel nyugodtabb lesz, bár ne várj tőle csodákat. A miénk 4 éves és még mindig dilinyós, ha olyan a kedve. A sziámi cicusok már csak ilyenek.....
2015. márc. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, hasznosak számomra.

Igen, nagyjából sejtettem, hogy ilyen a sziámi, de azt nem gondoltam, hogy valóban ennyire dilisen viselkedik :D

Bár amikor rohangál ide-oda a lakásban, az még elég mókás, de amikor nekem ugrik, az már nem vicces. Akkor én menekülök tőle :D

Amúgy a család minden tagját nagyon elfogadta, és nagyon szereti is őket :) és hihetetlen ragaszkodó egy macsek, mindig kell neki egy ember, aki vagy foglalkozik vele, vagy épp rajta alhat :)

2015. ápr. 1. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!