Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lassan egy hónapja nem jött...

Lassan egy hónapja nem jött haza nőstény 10 hónapos cicám. Előkerülhet még?

Figyelt kérdés
Már Március 4-e óta nem jött haza. Ide született hozzánk az anyuka cica is velünk van és nem tudom miért nem jött haza. Valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2015. ápr. 2. 10:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
20%
Elokerulhet (a teteme)
2015. ápr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a "hasznos" választ! Igazán sokat segítettél vele!
2015. ápr. 2. 10:51
 3/26 anonim ***** válasza:
40%
Nekem egyszer egy régi cicám ilyen korúan eltűnt legalább ennyi időre, aztán hatalmas pocakkal jött haza - rá pár hétre pedig megfialta a kiscicáit. :)
2015. ápr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
42%

Ha macskát tartasz, akkor old meg, hogy ne tudjon megszökni. (macskabiztos kerítés, vagy a kert egy részének oldalt és felül dróthálóval történő körbekerítése, stb. Ha erre nem vagy hajlandó költeni, akkor tartsd a lakásban és csak pórázzal vidd ki sétáltatni.Így nem fognak elkóborolni.


Ha nem vagy hajlandó a felelős macskatartásra, akkor ne tarts macskát, vagy ne csodálkozz, ha az életben többé nem látod a szélnek eresztett állatodat.

Nem biztos, hogy ezt a macskát újra látod még, bármi lehet.

2015. ápr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%

Azért remélem ivartalanítottad már, nehogy úgy járj, mint a 3-as válaszoló, hogy odacsinál még néhány tucat árvát, amit aztán kiraksz, hogy azok is agyonszaporodjanak és kóbormacskaként szenvedjenek...

Sajnos mindig ez a vége... "Ó jajj, nem jött haza a cicusom, hazajön még? Nem, nem vigyáztam rá és nem, nem vittem orvoshoz ivartalanítani,és különben is, de jaj ugye hazajön? És nekem csak egy cica kell, de akkor se fogom macskaszökésellen biztossá tenni a kerítésem, ó...."

2015. ápr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
32%
Előkerülhet.Nekem eltűnt egy gyönyörű cicám.ELRABOLTÁK!De 2 hónap múlva előkerült mert kiengedték az meg elszökött.Most is vemhes :).Én sirtam érte amikor előkerült
2015. ápr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%

Na a négyes válaszoló életében nem látott még macskát.

A macskák öntörvényűek, sose lehet őket teljesen elzarni a külvilágtól. Ők ilyenek, mennek jönnek,

Nem kell csesztetmj a kérdezőt, biztos vagyok benne, hogy nagyon szerette a cicát,és nem azért tette fel a kérdést, hogy aztán azzal szekalljatok, hogy felelőtlen.

Nem tudom kérdező, az én nőstény cicám sose tűnt el ennyi időre,lehetséges, hogy teherbe esett, megszuli a cicákat aztán majd hazatér. Vagy nem, de ne keseredj el.:)

2015. ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
3-as és 7-es válaszoló köszönöm a választ. :) A többiek meg ne akarjanak kioktatni mikor azt mondják,hogy a macska bentre való!!! Inkább nektek kéne egy kis fejmosás. Ugyanis egy macskát nem lehet bent tartani a lakásba. És ne is haragudjatok de a kerítésre DRÓTKÖTÉL??!! Ennél nagy baromságot életemben nem hallottam! A macska is egy élőlény nem zárhatod be. Gondoljatok bele mi lenne ha titeket zárnának be egész napra állandóan és csak ennétek meg aludnátok meg mikor kell elvlégeznétek a dolgotokat.Akik ilyeneket mondanak azoknak nem való macska....ha van is macskátok hát akkor én nagyon sajnálom őt!
2015. ápr. 2. 12:03
 9/26 anonim ***** válasza:
27%

Ha úgy tartanának macskát, ahogy az egyik válaszadó írja, az a macskának nem lenne élet.

Arról nem beszélve, hogy faluban olyan szinten elszaporodnának a rágcsálók, hogy mindent elpusztítanának. Tetszik vagy sem: a macskának fontos szerepe van az irtásukban, ez az egyik célja, amiért az ember mellé szegődött annak idején.

És abban is biztos vagyok, ha a macskákat lenne mód megkérdezni, melyik élet vonzóbb számukra: 3-5 év szabadon, korlátok nélkül, vagy 15 év panellakásban, ablakon szemlélve az életet, ivartalanítva, akkor az előbbit választanák.

Mi emberek talán boldogok lennénk kasztrálva, nonstop egy lakásban, néha kiengedve ez zárt udvarba, úgy, hogy nem élhetjük a magunk életét (ismerkedés, szórakozás, szex, gyerekvállalás), cserébe kaja, ellátás megvan. Nem hiszem, hogy lenne ember, aki az unalmas 80-90 évet választaná, minthogy -talán!- idő előtt meghal, de közben igazán élhetett. Ezen nem szoktak elgondolkodni az állattartók? Jó lehet az élet kedvenceinknek bezárva?

2015. ápr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
53%

"Azért remélem ivartalanítottad már, nehogy úgy járj, mint a 3-as válaszoló, hogy odacsinál még néhány tucat árvát, amit aztán kiraksz, hogy azok is agyonszaporodjanak és kóbormacskaként szenvedjenek..."


Faluhelyen mindig volt gazdijuk a kiscicáknak, mivel a kint tartott macskákat mindig éri valami, kell a folyamatos utánpótlás. Szükség van rájuk, nélkülük elszaporodnának az egerek, pockok, patkányok ott, ahol állattartás van.

Ha mindenki úgy tartaná őket, ivartalanítva házakban, akkor ellepnének mindent a rágcsálók. Az bezzeg jó lenne, mi?

2015. ápr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!