Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire etikus az a tenyésztő...

Mennyire etikus az a tenyésztő, aki fiatalabbnak hazudja a tenyésztésből kivont ragdoll cicáját, amit árul? Csak házikedvencnek szerettem volna a cicát.

Figyelt kérdés

Telefonon elmondta, hogy felszámolja a tenyészetet, azért adja el a macskáit. Hírdető oldalon találtam, fotón szép cica, a tulaj szerint 4,5 éves. Nagyon sokat hablatyolt a kor kérdésnél, hogy idős cicát is vittek már tőle, stb. Rákerestem a cicára a neten (a fotón a törzskönyvi neve volt, nem a hívó neve) és mitadisten megtaláltam a cicát egy osztrák oldalon, 2006.03.17-i születéssel, és az új tulajdonos nevével, aki az én eladóm volt.

9 éves macskáért úgy gondolom etikátlanság még 20.000Ft-ot is elkérni.

Emailben, smsben újra megkérdeztem a korát, de nem várok választ.


2015. ápr. 6. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyire etikus? Te is tudod, hogy nem az... Egyértelmű, hogy csak a pénz kellett neki.
2015. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát persze.. csak azt nem értem, hogy a törzskönyvből egyből kiderült volna..akkor mit mond, Bocsi..? Pedig neves, elismert tenyésztőről van szó..
2015. ápr. 6. 21:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Mennyire etikus azt irni, hogy egy 9 eves macskeert ne lehetne elkerni 20e forintot?

Egy macska siman el +14 evet is, szoval, a 9 ev nem annyira sok.

Ha meg "csak hazikedvencnek szeretted volna" akkor meg foleg nem szamit. Hazikedvencnek egy 9 eves torzskonyves ragdoll is oke...

Ettol fuggetlenul, hazudni a korarol, baromira nem etikus, de ahogy latom, megtalalta a zsak a foltjat, ha te meg a "mennyit er" kerdesen vagy beallva.

2015. ápr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem a pénzen vagyok kiakadva! Ha azon lettem volna, akkor örökbefogadok egy "sima" házimacskát. Mivel úgy tudom, hogy a ragdoll és a szibériai nem allergizál, de százezreket nem szeretnék fizetni, ezért akadt meg a szemem a hírdetésen. Egyébként a korára irányuló kérdésemre megjött a válasz, hogy 4,5. De mivel a fotón olyan név volt, hogy az a cica 9, visszakérdeztem, és ez volt a konkrét válasz,hogy abba a mappába volt ez is, és mivel a két cica olyan mint két tojás, bemutatásra megfelelőnek találta
2015. ápr. 7. 07:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod, a ragdoll nem hipoallergen, csak a sziberiai.

Raadasul, a sziberiai is "csak" a macskanyal allergia ellen jo (tehat, ha minden mas szoros dologra allergias vagy (nyul,tengerimalac,stb) akkor neked csak a szortelen macskak jok.)

Bar ez a "ugy nez ki mint a masik" szamomra gyanusabb lenne, mint az eletkor dolog, szoval... Kezeld megfelelo gyanuval.

2015. ápr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát nem igazán értek a macskákhoz korukat illetően..😃 éveket is lehet tévedni. Mire gondolsz, hogy kellő gyanuval..?

Másik cicát ad oda. Chipes állítólag..

Tényleg tanácstalan vagyok.

Se kutyára, se nyúlra nem vagyok allergiás, kb 20éve a saját macskámtól taknyom -nyálam folyt és minden reggel tüsszögtem,azóta ha macskát gyöntölök semmi..😃

A gyakori fürdetés segíthet?

2015. ápr. 9. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!