Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Milyen dolgokat kell...

SOS! Milyen dolgokat kell beszerezni a macsekok tartásához? (bővebben lentebb)

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy pl: kaparófa, tál. És azzal is nagyon sokat segítenétek ha boltneveket márkaneveket linkeket adtok, hogy hol lehet belõlük olcsón jó minõségût beszerezni.

#macska #cica #állattartás.
2015. ápr. 6. 21:49
 1/8 anonim válasza:
Szükséged lesz egy macskatartóra. Ezt a macskatartóboltban tudod beszerezni.
2015. ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Alomtál, macskaalom, kajás és vizes tál, jó minőségű macskatáp, kaparófa. Ezek a legszükségesebbek.

Én a Fressnapfban szoktam vásárolni.

2015. ápr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A legfontosabb:

[link]

2015. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy macsekok ?
2015. ápr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk billenő ajtós, fedett macska wc-nk van, így vizuálisan sem zavar, és szaga sincs.

Macskaalomból nekünk a MultiFit Bio Fresh vált be magasan a legjobban (mind tisztíthatóság, mind szagtartás szempontjából), de van, aki a legolcsóbb Tesco-sra esküszik, néhányan pedig a szilikonosokat részesítik előnyben, legjobb, ha pár fajtát kipróbálsz, és eldöntöd, nektek melyik jön be.

Macsaktápból, közepes árban az összetételeket összehasonlítva mi a Real Nature konzerv és a Perfect Fit szárazeledel mellett döntöttünk.

Etető, itató, fekhely, szállítókosár, almozókanál, esetleg kefe a bundájukhoz (elsősorban vedlési időszakban) kell még. (Az etető és itató alá mi egy-egy régi tálcát tettünk, hogy ne legyen az etetés helyén kosz.)

A kaparófa nálunk nem vált be, rá sem néznek.

Mindent a Fressnapfban veszünk.

2015. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kaparófát én saját kezűleg készítettem, vettem kötözőmadzagot meg összeszedtem maradék PVC csöveket, azokat betekertem, fa talpra párom felerősítette, tökéletesen bevált, cicáim használják is, és megvolt vagy 1000 ft-ból. De amúgy Lidl-ben is egyre gyakrabban raknak ki jó áron ilyen kaparós cuccokat. Sajnos a Fressnapf nem mindenkinek van napi szinten megközelíthető távolságban, pedig ott mindent egy helyen megkapsz (tőlünk is 80 km a legközelebbi sajna...)

Én szeretek saját kezűleg barkácsolgatni, neten egy csomó nagyon jó, praktikus és egyszerűen elkészíthető cucc van. Én pl a fekhelyüket is 1-1 régi, nem használt pulcsiból készítettem, imádják.

Ha bent tartod, akkor játékokra is lesz szükség, nálunk ezek se boltik, nálunk az alufóliagalacsin a legjobb dolog a világon :D Van belőle sima labda, felakasztott pofozható, húzogatós, imádják. A csörgős cuccokra az enyémek rá sem néznek...

Ami még fontos, az állatorvosi ellátás. Vannak dolgok, amiket rendszeresen ismételni kell, külső-belső élősködők elleni védelem, de jó, ha oltva is van.

A többi dolgot már leírták, azokat nem írom le mégegyszer :)

2015. ápr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Alomtálca, 3 tálka (száraz táp, konzerv és vizes), alom (nekem a Biolux vált be, de az elején kell azért próbálgatni) - ezeket akár az Auchan/Tesco állatrészlegén is beszerezheted.

Jó minőségű táp: én Acana száraztápot és Real Nature konzervet adok neki. Előbbit kimérve veszem a piacon, utóbbit a Freshnapf-ben.

Játékok, kaparófa: Freshnapfben kapsz jó minőségűt. Nekünk van egy kaparófa búvóhellyel, egy henger alakú kaparó belül labdával, egy bújócső, egy kaparós labda, egy egér és egy pálcás játék.

Ezenkívül nem árt, ha raksz le neki egy nagyobb méretű párnát, vagy egy összehajtott pokrócot (bár nálunk ritkán használja, de az az ő helye).

A kaja egy hónapra kb. 9000 Ft, az alomból a 10 kg kb. 700 Ft, nekem abból kettő kell, tehát a havi költség kb. 10.000 Ft.

Alomtálca (sima) kb. 2000 Ft, tálak összesen kb. 1500 Ft. A kaparófából egy stabilabb, jobb kb. 5-6000 Ft, a játékok meg pár száz forinttól kaphatók.

Értelemszerűen mindent cserélned kell időnként.

2015. ápr. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kell neki több tál, de otthoni műanyag tálakat is felhasználhatsz erre a célra. Kell neki egy alomtálca, valamint macskaalom. Én legfőképpen a szilika alapanyagút ajánlom, mert az kevésbé büdös, mint a hagyományos. valamint kell neki egy alomlapát is. Kell neki egy macskahordozó. Esetleg beújíthatsz neki valami vackot vagy akár egy régi törölköző egy nagyobb kosárban is megteszi. Ez lesz aaz egyik helye ami csak az övé. Úgysem mindig itt fog aludni de megér egy próbálkozást. Esetleg vehetsz neki egy kaparófát ha félted a bútoraidat, de mienknek sincsen, és nem is hiányzik.
2015. ápr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!