Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen növények mérgezőek a...

Milyen növények mérgezőek a macskákra? Utánanéztem neten, de szinte minden növény mérgező lenne? O. O (Lejjebb felsorolom a saját növényeim)

Figyelt kérdés
Ezek közül melyik mégező a cicákra?: ibolya, kaktusz, flamingó, rózsa, orchidea, eukaliptusz, menta, zeller. Mert ahogy néztem interneten...Akkor a mi házunkban paterolni kell a növények 3/4-ét...Nem szivesen tenném meg ha nem mérgezőek, de persze a cica érdekében mindent:) (1 hét és érkezik a cicám)

2015. ápr. 8. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezért nem kell kipaterolni az összes növényt. A macska nem eszi meg a mérgező növényeket, egyébként sem sűrűn eszik növényt. (füvet megrágja, mást nem nagyon)

Egy sima, átlagos udvarban is nagyon sok a mérgező növény, mégsem hallani olyanról, hogy a macska mérgezést kapott, mert megevett valami gazt. Szag alapján tudja, hogy mi az, ami "rossz".

2015. ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Az én cicám minden növényt megrágott, olyat is ami mérgező neki. Nem sok baja lett, de amit tudtam elraktam előle.

Én is az internetről informálódtam, és csak ugyanazt tudnám elmondani amit olvastál.

Én hoztam be az udvarról egy cserépbe, füvet és azt rágcsálja.Valami növényt biztos, hogy fog rágni mert az emésztéséhez kell.

Esetleg próbáld meg figyelni és amikor látod, hogy próbálkozik a növényeknél akkor tapsolj egyet és tudni fogja, hogy az nem oké. Valószínűleg bepróbálkozik majd de ha kitartó vagy leszokik. Nagyon okosak!

Vagy vegyél macska mentát lehet az csábítóbb lesz mint a többi!

2015. ápr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy benti cica. A bentiekre jellemzőbb, hogy megrágják a növényeket.
2015. ápr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Inkább a cicát féltem, mint a növényeimet:S..Füvet, hogy tudok idebent adni neki? És hogy szoktassam rá, hogy azt rágja és ne mást?
2015. ápr. 10. 10:47
 5/5 anonim válasza:
Ültess cserépbe. Az enyém egyből rá startolt! Én kintről hoztam, de ha magról ültetsz az is jó!
2015. ápr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!