Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért játszik a macska fültisz...

Miért játszik a macska fültisztító pálcikával?

Figyelt kérdés
Benti macska, egyáltalán nem jár ki a házból. Szokása, hogy felmászik a polcra a fürdőszobában és kiszedi a fültisztító pálcikákat a tartóból. De ezt rendszeresen, napi kettőt, hármat is. Ezekkel játszik utána egész nap úgy, mint a kinti cicák az egerekkel. Dobálja, rágcsálja, valamikor eldugdossa, sőt, oda is hozza nekem, leteszi elém. Ilyenkor rendszerint eldobom, utánaszalad majd visszahozza. Miért pont fültisztító, ha van játéka is? Van rajta valami olyan illat, ami tetszik neki? És az a jobb, ha eldobom neki, mikor hozza és játszok vele, vagy csak dicsérjem meg, amiért "megajándékozott"?

2015. ápr. 10. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért, játszon inkább a budikefével? Nem hót mind1 neked mivel szórakozik?
2015. ápr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem azt írtam, hogy zavar, hogy azzal játszik, (mert még örülök is, hogy nem kell extra pénz kiadni macskajátékokra), hanem, hogy MIÉRT pont azzal. Pusztán kiváncsi vagyok, mi tetszik neki benne annyira.
2015. ápr. 10. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Neki ez tetszik. A macskák amúgy mindennel játszanak. Az enyém, ha nyitom az ajtót, még az ajtó sarkával is. Könnyű a figyelmüket lekötni. A bolti játékokban nem látnak fantáziát, de egy darab kaviccsal napokig eljátszanak.
2015. ápr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem bármivel, ha felfedezi, hogy az jó játék.

(Macskám megtalálta az üdítősüveg kupakjának karikáját, és most azt pofozgatja már 1-2 hete.)

2015. ápr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az enyém a hajgumikat lopkodja, van egy kedvence, amit már teljesen szétrágcsált, azzal játszik vadászosat, dobálja a levegőbe, utána ugrik, rohan vele, szájába veszi, mintha egér volna, s szintén néha odahozza, s leteszi elém. ja, meg az ágyamba is van, hogy becipeli :)
2015. ápr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!