Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idős korban lehet...

Mennyi idős korban lehet megfürdetni a macsekot?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom van egy kis kor amíg nem szabad, utána meg ha túl későn kezdjük akkor meg karmolászni fog.
2015. ápr. 19. 17:49
1 2
 1/15 anonim válasza:
Felénk a macska "mosdik", nem fürdetik.
2015. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
időjárás függő is, hidegben nem szabad! 4 hónapos kora körül meglehet próbálni az elsőt, de én még várnék addig míg nem lesz melegebb az idő... nekem az egyik macskám imádta még a hajszárító hangjától sem félt, sőt még tartotta a fejét és fordult, a másik ki nem állhatja de van mikor muszáj egy kijárós macskánál a fürdetés, bentinél felesleges
2015. ápr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

De minek fürdetni?

Ha csak nem kiállítási "díszmacska", akkor teljesen felesleges kínozni szegény állatot!

A macskák gyűlölik a vizet, nem tudom hallottad-e...

A bolhák, kullancsok, stb. ellen van olyan parazitairtó csepp, amit a nyakára vagy fültövére kell cseppenteni, az megoldja a problémát.

2015. ápr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát pont akkor lesz jó idő, mire 4 hónaposak lesznek.


De télen se rossz, mert a lakásban meleg van!

2015. ápr. 19. 18:13
 5/15 anonim ***** válasza:
igen a lakásban meleg van, de ha nem kijárós macskák lesznek és nem kiállításra szánod őket akkor nincs szükségük fürdetésre! van már száraz sampon is, én csak azért szoktattam őket, mert kijárnak és van mikor sárosan piszkosan kerülnek elő ilyenkor muszáj és jó ha nem karmolnak szét, ahogy írták is félnek a víztől
2015. ápr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én inkább nagy ritkán (évente 1x-2x) megfürdetem a macskáimat, mint mondjuk úgy járjak, hogy véletlen pl. étolajat ránt magára vagy valami, aztán kivájja a szememet, mikor fürdetem. Adódhat bármikor olyan, hogy meg kell a macskát fürdetni, mert szennyeződik a bundája olyannal (lakásban is előfordulhat!) amit jobb ha nem nyal le, én a magamrészéről úgy vagyok vele, hogy nem akkor akarok elkezdeni gyakorolni, mikor muszáj, meg megmagyarázni a sok éves macskának, ami még vizet se látott, hogy nem akarom belefojtani, de le kell fürdetni...

Egyik macskám pl. addig rohangált egyszer, míg beleugrott a kádba, amiben hipós víz volt egy lavorban. Akkor is muszáj volt megfürdetnem azonnal, nem volt elég "letörölgetni". Nem bántam, hogy nem egyik sokkhatás éri a másikat, hanem már ismerte a fürdést legalább és nem volt annyi baj vele.

2015. ápr. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
ilyenkor kéne egy kinti medence belehajítanám, úgyis tud minden macska úszni :))) mire kiúszna tiszta is lenne :D
2015. ápr. 19. 23:43
 8/15 anonim ***** válasza:
7# hát nem tudom, én jobban bánok a macskáimmal annál, hogy ha szennyeződik a bundájuk, akkor kinti medencébe hajítsam őket. Főleg, hogy egy évben van kb. 3-4 hónap mikor erre az időjárás is alkalmas.
2015. ápr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

6 hetes kortól,DE meg KELL szárítani!

Én havonta fürdetem a "díszmacskáim".

Kicsit maradi a többség felfogása ebben a témakörben.

Kutyát okés fürdetni,de macskát nem?

2015. ápr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9# az a baj, hogy a nagy okos többségnél a kutyát is csak azért oké, mert egyrészt a kutyáknak van egy alapszaga, ami van akit zavar, plusz gyakrabban jönnek elő (sokszor épp a fürdetésektől) olyan problémáik, ami fokozott szagosodással jár és egyesek ezt is letudják annyival, hogy büdös akkor megfürdetetem, mert hát a kutyák büdösek, ahelyett, hogy utána járna vajon van-e valami baja úgy egyébként, mert nem épp normális, ha büdös a kutya, meg büdös a kezed tőle, ha megsimogatod. Van ilyen ismerősöm, öt éve rimánkodok neki, hogy mutassa meg azt a kutyát orvosnak, mert nem normális, hogy rendszeresen fürdetni kell, mert egy hét után a pincsije olyan, mint egy görény...
2015. ápr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!