Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SEGÍTSETEK, MIT TEGYEK? Egy...

SEGÍTSETEK, MIT TEGYEK? Egy fél órája találtam a parkban, a fűben egy reklámszatyorban, kardigánba csomagolva 5 db kiscicát. Senki nem volt a közelükben. Valaki így akart megszabadulni tőlük. Hazahoztam. Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés
Egy kis arasz méretűek, nem tudom hány naposak lehetnek. Kellene enni adni nekik, de valószínű, hogy még szopósak. Tehéntejet adjak nekik? Szabad?...és hogyan? Pici cumis üvegem sincs... Nem értek hozzá, de nem szeretném, ha elpusztulnának...

#állatmentés #talált kiscicák
2015. ápr. 20. 18:10
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:

Nyitva van a szemük?

Ha igen - 5-7 nap felettiek, (14 napos korukra már gyönyörűen nyitva van a szemük, színük világoskék)

Ha nincs - 0-5 naposak..

2015. ápr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
Sötétkék...bocs, de a kismacskák szeme sötétkék....utána majd változik....
2015. ápr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
állatmenhelyet keres fel hátha van anya macskájuk amelyik gondozná őket
2015. ápr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 A kérdező kommentje:
A szemük nyitva van, úgy láttam, de nem fogtam meg egyiket se, cak kardigánostól beletettem egy nagy kartondobozba. Melegben vannak, mintha aludnának. Vinnyogtak egy picit, amikor a szatyorból kiemeltem a kardigánt, velük együtt. Ha kézbe veszem, nem lesznek fosósak? Nem merem megfogni őket, de pár órán belül muszáj lenne táplálékot kapniuk. Szemcsöppentővel talán lehetne etetni őket. Az állatpatikák 18 órakor bezártak...
2015. ápr. 20. 18:43
 15/66 anonim ***** válasza:
Mint már mások is irták gyereknek való tápszert is tudsz nekik adni, amit rendes patikában vehetsz. Ha nem adsz nekik enni, valószinű hogy reggelre elpusztulnak.Szemcseppentő jó ötlet, de az ilyen pici cicákat csak úgy tudod életben tartani, ha 2-3 óránként eteted őket.
2015. ápr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 A kérdező kommentje:
Milyen csecsemőtápszer kellene nekik? ... a tehéntej biztos, hogy nem jó? Az van itthon.
2015. ápr. 20. 18:51
 17/66 anonim ***** válasza:
100%
nagyon rendes dolog volt tőled, de tényleg hívj fel egy menhelyet mert egyedül nagyon nehéz lesz, nekik pedig van tápszerűk gondozójuk, orvosuk esetleg anya macskájuk
2015. ápr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:

Én anno higított tehéntejen neveltem fel két kismacskát, és egészségesek felnőttek lettek. Nagyon kevés hasmenésük volt, de csak az elején, aztán hozzászoktak. Először pici fecskendőből adtam nekik, megfogtam a cicát, az ölembe vettem, és lassan, óvatosan a szájukba nyomtam a tejet. Az elején nem akarták elfogadni, de ahogy egyre éhesebbek lettek rákaptak. Ahogy elkezdett nőni a foguk próbáltam szilárd kajára szoktatni őket, hamar sikerült is.

Nyugodtan próbáld meg a tehéntejet higítva, de én is azt mondom, mint a többiek, hogy vagy keress fel hozzá értő menhelyet/állatorvost, vagy ha lehetőséged van szerezz nekik tápszert állatpatikában. Nekem nem volt erre lehetőségem annak idején.

2015. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim válasza:
91%
Csak laktóz mentes tejet adj nekik, különben fosni fognak.
2015. ápr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
De ha mindenképpen tehéntej, akkor van abból is laktózmentes.
2015. ápr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!