Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SEGÍTSETEK, MIT TEGYEK? Egy...

SEGÍTSETEK, MIT TEGYEK? Egy fél órája találtam a parkban, a fűben egy reklámszatyorban, kardigánba csomagolva 5 db kiscicát. Senki nem volt a közelükben. Valaki így akart megszabadulni tőlük. Hazahoztam. Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés
Egy kis arasz méretűek, nem tudom hány naposak lehetnek. Kellene enni adni nekik, de valószínű, hogy még szopósak. Tehéntejet adjak nekik? Szabad?...és hogyan? Pici cumis üvegem sincs... Nem értek hozzá, de nem szeretném, ha elpusztulnának...

#állatmentés #talált kiscicák
2015. ápr. 20. 18:10
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
nem a tehéntej nem jó nekik hanem a boltban kapható tartósítószeres tej! nagy különbség! én speciel tehén tejet iszok, a macskám a tartós tejhez hozzá se nyúl már megszagolja fordul is sarkon de az igazinak nem tud ellen állni
2015. ápr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:

A kiscicáknak a laktóz nem jó, ami a tehéntejben van. Nem feltétlenül fognak tőle elpusztulni, de allergiásak lehetnek rá.

Amennyiben igaz a történet, akkor le a kalappal a kérdező előtt, de ha végig olvassátok az egész történetet, akkor az elején még azt sem tudta, hogy hogyan meg lehet-e fogni a kicsiket, most meg 6 napja mind az ötöt 2 óránként eteti, és egyedül gondozza. Ez azt jelenti, hogy 6 napja jó esetben 1-1 órát tudott aludni.

2015. ápr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:

Egyetértek, nem beszélve arról, hogy a szájába rágtuk mit csináljon, de leszarja és megy a saját feje után, sőt, üzeneteket írogat, hogy miért nem csinálja azt amit javasolunk. Minek is tette ki a kérdést?

(tehéntejen neveltem fel én is két kiscicát annak idején, de napi 5-ször elég volt, az éjszakát pedig kibírták késő esti etetéssel és kora reggelivel.)

2015. ápr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 A kérdező kommentje:
Éjfélkor etetem utoljára őket, és hajnali 5-KOR KEZDŐDIK A NAP. Fáradt vagyok, az tény, de 1-1 etetésben van családi segítségem.Éjjel ki kell bírjanak 5-6 órát kaja nélkül, mert nekem is kell aludnom.Nehéz megoldani, mert van más dolgom is, mint a cicák, de most elsőbbséget élveznek, mert rám vannak szorulva, ha én nem csinálom, MÁR nem élnének. Több ismerősnek elmeséltem, azt mondják, milyen PECHES vagyok, hogy én találtam meg őket. Ők nem csinálnák ezt a helyemben.Én meg úgy érzem MUSZÁJ nekem rendesen ellátni őket. Talán még 1-2 hét, és egyre könnyebb lesz ... vagyis nem tudom... ugyanis a karmocskájuk egyre élesebb, és némelyik nagyon akaratos. Nem értik meg, hogy nincs macskamama. Nem egyformák, van Szende, Tátika, Szivattyú, Lustacica, és Pumafej. Azt még nem sikerült beazonosítanom, melyik fiú, melyik lány. Kihoztam a könyvtárból 2 db macskás könyvet, de még nem volt időm olvasgatni őket. Soha nem gondoltam volna, hogy 5 kiscicával így kell "babázni". Nagy élmény, jót tenne minden gyereknek...
2015. ápr. 26. 21:25
 55/66 anonim ***** válasza:
56%

És mostmár válaszolnál végre arra is, hogy miért nem fogadtad meg a tanácsunkat dajkamacska szempontjából? vagy továbbra is terelsz?

Ettől függetlenül örülök, hogy jól vannak a kicsik.

2015. ápr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 A kérdező kommentje:
Folyamatosan keresek dajkamacskát, már állatorvoshoz is elmentem, de sajnos nem volt otthon... A menhelyekről TI írtatok rosszakat, úgyhogy nincs bizalmam, amúgy elég messze van tőlünk (BP. 11.-12. ker-től, és időm sincs...)Otthagyni nem tudnám őket, ha már 1 hétig gondoskodtam róluk, még bírom..., közben keresek folyamatosan macskamamát és leendő gazdit is ( már 1 ismerős jelezte, hogy kell neki, meg is nézte őket). Közben pedig a szívemhez nőttek... De azért, aki tud gazdit, vagy dajkamacskát, -kérem jelezze!
2015. ápr. 28. 13:12
 57/66 anonim ***** válasza:

Azért annyi időd csak van, hogy felhívj 1-2 menhelyet...habár én sem hiszem, hogy sikerrel járnál, tavaly nyáron én is végigpróbáltam őket...még azok sem álltak szóba velem, akiket évek óta támogatok...


Viszont újra írom, készülj fel...nem valószínű, hogy mind megmarad... nálam akkor kezdtek elpusztulni, mikor már macskaformájuk volt, és egyedül ettek, játszottak, doromboltak.


Végül kettő maradt meg az 5-ből.

2015. ápr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:

Szia

Hogy vannak a cicák?

2015. máj. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 A kérdező kommentje:
Sajnos kettő elpusztult pár napja,reggelre. Ráültek a többiek, mert azok gyengébbek voltak.( pedig volt elég helyük, és melegítő palackokat is tettem a dobozukba, mégis mindig egymásra másznak,- az anyjukat keresik állandóan.) Egyébként van valami fejlődésbeli problémájuk, idegrendszeri probléma lehet, mert remegve és nehezen tudnak menni, oldalirányban gyakran felborulnak.Állatorvossal konzultáltam, kevés esélyt lát a túlélésre, valószínűleg túl sokáig voltak a szatyorban, mire megtaláltam őket.Szomorú vagyok emiatt, mert igyekszem gondosan ápolni őket. Annyi kedvesség van bennük, dorombolnak, dagasztanak, ölben szeretnek lenni, dédelgetve elaludni, mint egy kisbaba.
2015. máj. 10. 09:09
 60/66 anonim ***** válasza:

Ezt mondtam neked... amikor az ember már azt hiszi, hogy túlvan a kezdeti nehézségeken, akkor kezdenek el hullani.


De a nagy számok törvénye alapján, biztosan megmarad 1-2. Kitartást...

2015. máj. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!