Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Székrekedésre valami tipp...

Székrekedésre valami tipp macskánál?

Figyelt kérdés

A macskámnak egy héttel ezelőtt komoly gyomorrontása volt. Csak feküdt, nem aludt, nem evett, inni is csak kiskanállal tudtam neki adni. Mostanra szerencsére már jobban van, étvágya is visszajött, de nagyvécén azóta sem volt. Állandóan az alom felé járkál, próbálkozik, de semmi. Azt hallottam, hogy ilyenkor - ha hosszabb ideig nem evett, nem ivott rendesen - előfordul a székrekedés. Korábban a doki paraffinolajat, vagy ha az nincs a tápjába egy pici étolajat javasolt ,de nem tudom, hogy a nemrég még beteg gyomrára adhatom-e biztonsággal. Nem fiatal cicus már, elmúlt 17.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2015. ápr. 22. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt hasonló probléma. Én olajos halat adtam a cicának, meglett a hatása.
2015. ápr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elvinném valamelyik közeli állatkórházba, ott adnak neki a fenekén keresztül beöntést, ezzel kitakarítják a beleit. Ez nem fáj neki, és azonnal orvosolják a bajt. Utána minden rendben lesz a macseknál.
2015. ápr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, próbáld meg az olajos halat, ha nem használ ez sem, akkor irány a kórház.
2015. ápr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Adhatod az olajat,konzervhal,halolaj,olivaolaj,bármi.
2015. ápr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A mi cicánk általában cicatápot kap,inni meg vizet. Ritkán adok neki tejet,mert az meghajtja. Próbáld meg...hátha...
2015. ápr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Katica71 ***** válasza:
Én tejet adtam neki, amikor ivartalanítás után 2 napig nem volt kakija. Attól helyrejött, persze nem sok tejet adtam neki, kb. fél decit. Másnap reggelre meglett a hatása.
2015. ápr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Katica71 ***** válasza:
A beöntést drasztikusnak találom, bár biztosan segít, ha már semmi más nem.
2015. ápr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egy biztos a tejtől hasmenést kap a macskák többsége, talán az segít.
2015. ápr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!