Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a macskámnak?...

Mi baja lehet a macskámnak? HELP fontos!

Figyelt kérdés

1 éves és 1 hónapos ivartalanított lány cicáról van szó. Sosem volt az a simogatós fajta, fél percig hagyja magát aztán vagy arrébb megy vagy eltolja a lábával a kezünket, vagy nyomatékosításképpen egy kisebb harapással jelzi hogy elég volt. Ilyenkor békén is szoktuk hagyni.

Elég sokat foglalkoztunk vele, főleg kiskorában, napi 1-2 óra játék, "családtagként" kezeljük. Mostanában kicsit kevesebb a játék, de amugy játékos, jól érzi magát, tegnap is többször kinthagyta a kis nyelvét :) Én vagyok az elsődleges gondozója.


És itt jön a csavar: most 7 hetes terhes vagyok, és tiszta bolond azen a héten. Hétfőn alvásidőben vadul harapdálta a lábamat, nem tudtam szép szóval elhessegetni, ezért rádobtam egy plédet, ami nagyon nem tetszett neki, fújt sokáig, de nem jött nekem, ill. 1 kisebb körömmélyesztést szedtem össze mert ott volt a kezem, de ennyi. Kedden hazaérek, a szokásos simi, kis játék kajcsi előtt, még az utcai farmeremben vagyok, szagolgatja a vádlimat, és egyszercsak rámfúj. A kezemet is szaglássza többször, aprókat beleharab, rá kell szólni. Szerda semmi, ma meg megint ugyanígy kinti farmer vádliszimat, fújás. Azelőtt ezt nem csinálta.


A kérdésem az, hogy ez a terhességem miatt lehet? Vagy lehet a nadrágommal van baja? ( habár szerintem nem értem hozzá semmivel, meg itthoni ruhában - ill fedeten lábbal harapdálja). Ha a terhesség miatt akkor mit tegyek? Nem szeretnék megválni tőle. Ha pedig játékból, akkor hogyan szoktassam le róla? Eddig azt csináltam, ha játék vagy simi közben ez előfordult, hogy elfordultam tőle, otthagytam. Másképp nem nagyon szoktam büntetni, ha felmászik valahova lesöpröm :D vagy ha agresszívnek érzem akkor telibe fújom az arcát, ritkán a fenekére csapok jelzésértékkel csak.

De azért ez kicsit ijesztő, hogy csak úgy is harap, még akkor is ha esetleg ezt csak játékből teszi. Ja és ma még egy olyan is történt, hogy simogatt, elkezdett harapni, rászóltam, hogy "nem" (tökéletesen tisztában van a szó jelentésével) és erre annál inkább csinálta, de ez még csak hagyján, de utána még szándékosan mégegyszer visszajött és belém harapott (jó, helye nem maradt, de azért megéreztem).


Párommal ezt nem csinálja, soha nem is csinálta, igaz ő határozottabb is vele. Tanácstalan vagyok, és persze féltem a hasamat, a babát, és a cicust is.


Ötlet?


2015. ápr. 23. 17:41
 1/1 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján szerintem nagyon jól bánsz a macsekkal. Talán próbáld ki, hogy a nadrág mosása után is így reagál-e.

Nem használsz valami krémet, kencét, olajat bőrápolásra? Esetleg az nem tetszik neki?

A macskáknak nagyon jó a szaglásuk, ha a nadrágon van valami számára irritáló szag, az zavarhatja és a nadrágról a vádlidra is átkerülhetett az a szag/anyag.

Értem, hogy tanácstalan vagy, próbálj meg megnyugodni és figyeld még a helyzetet, talán valamiből majd ki lehet következtetni azt, hogy miért viselkedett így a cicus.

2015. ápr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!