Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim bolhásak, és azt...

A macskáim bolhásak, és azt hiszem bejött a házba a bolha, mit tegyek?

Figyelt kérdés
vannak kiscicák,de bolhásak és minap kint rámugrott pár...habár lesöpörtem meg utána mostam...de össze van marva a lábam..és egyet láttam a szobában is..hogyan írtsam ki őket a lakásból?
2008. aug. 28. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

hát ha a macskák által került be a lakásba,akkor elsősorban a macskákról kell kiírtani a bolhákat..

lehet kapni bolhanyakörvet,de ezt én nem nagyon ajánlom,mert a macskát nem tudod megkötni,és bárhol felakadhat a nyakörvénél,és ha nem találod meg meghal szegény(én már jártam így)

viszont állatorvosoktól lehet kérni valami kék színű izét,ők tudni fogják,és akkor azt kell a macska bőrére csepegtetni,egy kicsivel drágább mint a nyakörv,de szerintem jobban megéri..

2008. aug. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ja,meg ha esetleg annyira sürgős akkor meg lehet őket fürdetni,bár a macskák ha nincsenek hozzászokva utálják a vizet,én próbáltam egyszer,hát utána nagyon vad lett a szerencsétlen...sajnáltam szegénykét..

(az első válaszoló voltam)

2008. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

mi nagyon sok hónapig küzdöttünk sajnos hogy kiirtsuk a házból, a macskáink kintiek voltak ugyan,de be is jártak, és állandóan behozták. nagyon sok bolha volt! mi övet tettünk rájuk, bolhairtó samponnal fürdettük, és volt valami hintőpor féleség is, azt is szórtuk rájuk, meg a lakásba is. állatorvos ajánlotta.

bár kicsi cicának egyenlőre nem ajánlom egyiket se, lehet hogy árthat neki, mert az anyja lenyalogatja róla... állatorvostól kérdeztük hogy mit tehetnénk ellene a kicsik esetében.

sokat takarítottunk és hypoval fertőtlenítettünk mindenhol, volt valami bolhairtó spray, azt is fújkodtuk a házban, és aztán sikerült is kiirtani.

2008. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

az én cicáim is kintiek,de nem járnak be!csak mivel kint voltunk lehet mi hoztuk be róluk...és hát azt a spayt a szönyegre szórni jó lenne.ilyen macska boltban lehet kapni?

mert pórt nem szórnék,meg hipó a szönyegen:S

köszi

2008. aug. 28. 13:36
 5/9 anonim ***** válasza:
harmadik vagyok: ez már jó régen volt, de gondolom most is lehet még kapni a sprayt, nagyobb állatos boltokban kérdezd meg, hozzáértő ottdolgozók fognak tudni segíteni!
2008. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát először is alaposan mosd át őket. Egyébként tévhit, hogy a macskák utálják a vizet, sőt! Kifejezetten szeretik (de nem az erőszakos fürdetést) és tudnak is úszni. Az elődeik is úsztak/úsznak, hisz valamikor így szerzik/szerezték meg a zsákmányt. Ha nyugodtan kezded a fürdetést, először egy kis nedves törölközővel megtörölgeted és szépen fokozatosan mutatod meg neki, hogy a víz kellemes, előbb-utóbb el fogja viselni. A durr bele! módszer nem hatásos. :)

Állatpatikákban lehet kapni bolha és kullancs elleni csepegtetőt. Havonta a nyakukat be kell vele csöpögtetni és tuti, hogy nem lesznek bolhásak. Természetesen ezek közt is vannak gyengébb minőségűek.

Aztán vegyél - szintén állatpatikában - olyan bolha irtót, amivel a ház bolhás zugait kell lefújni. Ilyen "spriccelős" flakonban lehet kapni.

A bolhanyakörv nem jó ötlet, mert -ahogy említették- bárhova felakadhat és megfullad. (Sajnos én is tapasztaltam...)

A bolhapor meg egyszerűen nem hatásos, legalábbis mi legalább 6 félét kipróbáltunk, egyik sem jött be.

L:)

2008. aug. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Eddog mint gyakorlott macskatarto, a frontline nevu keszitmeny jott be. (megjegyzem viszonylag jo draga)
2008. aug. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Az előző hozzászólóhoz csatlakozom!!!FRONTLINE COMBO a megoldás!!!!!!!!Nekem sok macskám van ezért a kutyának szánt adagot veszem (ugyanaz csak nagyobb "adag" mint a macskáé kb.2500-huf)és ami a "lényeg" a macska bőrébe "beköltözött" élősködőket is kiírtja!Szerintem meg olcsóbb mint a nyakörv!Ebből elég 1 csepp amit belekell dörzsölni (lehetőleg a nyakánál) a szőrt széthúzva és közvetlenül a bőrre.Ezzel késsz is a dolog!Itt a link ahol bővebben tudsz olvasni rola!Megéri az árát!!!!

[link]

2008. szept. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak meg szeretném erősíteni az előző hozzászólót: Igen! A frontline az igazi, szerintem is! Több cicám van, ki-be járnak, de sosincs bolhájuk, amióta ezt használom:)És nekem is a nagy kutyaadagot ajánlotta az állatorvos, mert így olcsóbban jött ki. Természetesen megmutatta mennyit szabad egy cicára cseppegtetni.
2008. szept. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!