Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy hozzam helyre a macskáimat?

Hogy hozzam helyre a macskáimat?

Figyelt kérdés
Az egyik kandúr kb 1-2 éves a másik az anyja az 3-4 kb nem tudom pontosan.Eddig gondolom hibásan gondoskodtunk róluk.Szeretném ha egésségesebbek,szebbek és tisztábbak lennének,amúgy kint tartom őket néha beengedem 1 órára.Eddig konyhai maradékkal etettem őket semmi bajuk nem volt,habár olvastam hogy nem egésséges nekik az az étel és nem jó nekik és úgy gondoltam elkezdem venni a macskatápot,de valami olcsó kéne nem vagyok milliomos. Nincsenek beoltva nem tudom hogy kötelező e az oltás macskáknál,de eddigi életükben semmi bajuk nem volt kivéve hogy nem voltak mindig megelégedve az étellel amit adtunk nekik ami érthető is,ja meg nagyon hullik a szőrük,de nem voltak betegek még soha,meg eléggé soványak,kivéve ha bezabálnak.Olvastam hogy az egésséges macskatartás nem drága de írjátok le mi minden kell hogy nem muszály pont a legideálisabb de rendes életet éljenek és meg legyenek elégedve úgy ahogy van? És minnél olcsóbb gondozási módszert írjatok egyenlőre.Szóval az a lényeg hogy jobban akarjuk őket gondozni mint eddig.
2015. ápr. 25. 22:29
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ja meg azt még mondjátok meg hogyha veszek tápot,akkor hány kilós macska mennyit eszik naponta vagy hogy megy ez?
2015. ápr. 25. 22:35
 2/23 anonim ***** válasza:
31%
A házikoszt nem elég tápláló a macskáknak a szőrük is ezért hullik, és ezért is soványak... nem értem az ilyen embereknek minek macska, arra nem vagytok képesek hogy vegyetek legalább kitekatot? az sem a legjobb kaja de ezerszer jobb mint a maradék.
2015. ápr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Pont azt mondom hogy válatni akarom az étkezésüket,de nem tudtam először hogy a házikoszt nem jó nekik de utánaolvastam és megtudtam.
2015. ápr. 25. 22:39
 4/23 A kérdező kommentje:
Azért etettük házikoszttal őket mert úgy gondoltuk hogy ami nekünk jó az a macskáknak is de nem így van éppen..
2015. ápr. 25. 22:41
 5/23 dakar ***** válasza:
szerintem ha bemész egy boltba ahol árulnak macskatápot ott kb:500-600ft közt már kapsz nekik egy aránylag megfelelő tápot egy macska 2-3kg tápot eszik havonta de ez függ attól is eszik e mást is meg ha legalább tennél rájuk bolha-kullancs elleni nyakörvet
2015. ápr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Értem,az oltások mennyire fontosak macskaknal?
2015. ápr. 25. 23:02
 7/23 anonim ***** válasza:
A tápban a felhasznált hús mennyiségét kell nézni, ez legyen minnél több százalék. Én az aldis sárga zacskósat ajánlom, kb 350 ft/kg. Nem érdemes a legolcsóbbat venni, mert 50 forint ár különbségért nagyságrendekkel rosszabb tápot kapsz. Amúgy is keveset esznek, macskánként napi 1-2 marékkal (+ gondolom egerésznek). Szerintem a szőrét az javítaná, ha kétnaponta adnál egy nyers tojást a két macskának (felvered és ketté osztod). Ami még sokat javíthatna az állapotukon, ha megengednéd, hogy bent aludjanak, ha szeretnének.
2015. ápr. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Szóval az akkor úgy nem is drága ha azt nézzük 1 macska mennyit eszik,tojásos módszert talán kipróbálom,de bent alvásról nem lehet szó,szüleim semmiképpen sem engednék
2015. ápr. 26. 00:40
 9/23 anonim ***** válasza:

Az olcsó tápokban nem nagyon van hús, ami pedig a macska fő tápláléka. Viszont a jó minőségű, magas hústartalmú tápból kevesebb kell, mert jobban hasznosítják. Állateledeles boltban adnak tanácsot, melyiket válaszd.

Etethetsz hússal is, nyesedék, belsőségek stb. Baromfit adhatsz nekik nyersen is, disznót és vadat csak jól átfőzve. Fűszerek nem kellenek.

Kaphatnak tojást, túrót is.

A tápláláson kívül érdemes felkeresni velük egy állatorvost, bolha-kullancs elleni kezelést 3 havonta elvégezni, féreghajtást is 3 havonta. Ha még nem voltak féreghajtózva, tuti, hogy férgesek, és jó eséllyel bolhásak is.

Oltás nem kötelező, bár én a veszettségi oltást ugyanúgy kötelező tenném, mint a kutyáknál, hiszen a macska elcsavarog, sokkal nagyobb esélye van elkapni a veszettséget. Tehát ez ellen mindenképpen célszerű beoltatni, mert emberre is halálos.

Macskabetegségek közül a leukózis ellen oltatnék még. De az állatorvos mindent elmond, milyen oltásokat javasol.

2015. ápr. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ma megyek egy supermarketbe(hatalmas),ott minden van és macskaeledel is akad,és ott honnan tudjdam hogy melyik tápot vegyem meg? kitől kérdezzem meg egyáltalán ott aki tud segiteni?
2015. ápr. 26. 12:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!