Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskákat megfelelő így etetni?

Macskákat megfelelő így etetni?

Figyelt kérdés
Eddig csak házikosztot adtunk nekik,de most akarjuk hogy egésségesek legyenek és a száraz táp a fő ételük jelenleg (Whiskas-nem a legminőségesebb de ez van) és gondoltuk még továbbra is adni nekik a házikosztot (hogy ne csak száraz kaján éljenek),persze amit nem tilos adni nekik és amit megesznek,ha nem eszik akkor kidobjuk. Megfelelő ez így? És még érdekel hogy napi hány adag száraz tápot adjuk a 2 macskának? (egyik 1 éves a másik 3)
2015. ápr. 26. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha macska kajával akarod etetni, akkor adhatsz neki konzervet is. Nem kell egy vagyont költeni kajára. Tök m1 a márka az ízük szinte teljesen ugyanolyan (igen, megkóstoltam többet, de nem szeretnék róla beszélni) :D


A konzervel és a száraz táppal is kiegyensúlyozhatod az étrendjüket. De tapasztalatom az, hogy a macska jobban szereti a konzervet. Legalábbis mióta én adtam neki azóta hiába adok száraz tápot.

Van h 3 napos éhség sztrájkot nyom, ha csak szárazat adok.


Ezért csak konzervről tudok nyilatkozni. 3éves kandúr nálunk egy konzerv/nap.

A házikosztban egyébként semmi kivetni való nincs. Mikor úgy akad én is adok neki, de ez a ritkább esett. Habár jóval olcsóbban jössz ki.

2015. ápr. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg ezzel a szaraztappal meg keves hazikoszttal etetem oket, de erdekel hogy a tapbol mennyi adagot adjak nekik naponta? A csomagolason rajta irta hogy hany kilos macskanak mennyi kell de mar eldobtam, valaki leirna? Ja es nem tudom hany kilos a macskam csak tippelni tudok hogy mennyi,de nincs itthon amivel megmerhetem es csak ugy vigyem el allatorvoshoz azert hogy megmerjek hany kilos vagy megallapithato valahogy?
2015. ápr. 27. 00:54
 3/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam ugy hogy egesz nap elottuk legyen egy edeny szaraztap,de az nem tul jo mert akkor jonnek a szomszed kandurok es megeszik..ezek kinti macskak
2015. ápr. 27. 01:44
 4/7 anonim válasza:
max 3kg-s macskának kb 45-50 gramm száraztáp a napi adagja, persze ha ivartalanitott kevesebb. A mi macskánk emelett kap még laktozmentes tejet, meg konzervet. Néha válogat, de mi nem dobjuk ki azt amit nem akar megenni. Az éhség nagy úr, mi meg nem vagyunk olyan helyzetben, hogy kidobáljuk a kajáját
2015. ápr. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Whiskas áron vannak jobb minőségű tápok is.
2015. ápr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy ha van egy érzékeny szobai mérlegetek azzal megmérhetitek a macskát.

Ha nem marad rajta, akkor először állj rá Te nézd meg mennyi vagy és utánna vedd fel a macskát a kezedbe.

Nem nagy matek képlet, de volt hogy kutyát is így mértük meg :D

2015. ápr. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nincs mérlegünk,de úgy etetem most őket hogy van mindig az edényükbe öntve száraztáp,és odarakom elébük ha éhesek és megesznek annyit amennyi jól esik nekik az úgy jó?
2015. ápr. 30. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!