Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám 2 éves múlt július 22....

Cicám 2 éves múlt július 22. -én, lakásban tartott. Szeretnék neki társat, nőstényt esetleg hímet válasszak?

Figyelt kérdés
Lakásban tartott,nagyon "anyás",én vagyok a mindene.Félek attól,hátha lelkileg tönkreteszi.A másik kérdés az,hogy kölyköt,vagy esetleg már felnőtt(menhelyes) cicust válasszak.Kösy a válaszokat!!!
2008. aug. 28. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
a cicák nem társas lények, elhiheted nagyon jól megvan ő egyedül is. ebben a 2 évben már megszokta hogy ő uralja a lakást, ha esetleg odavinnél egy másikat, valószínűleg nem fogadná el, verekedének vagy ilyesmi. a mi macskánk ilyen. nem tűr meg semmilyen más állatot a lakásban. pedig már próbálkoztunk vele...
2008. aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az nem derült ki, hogy a cicád fiú-e vagy lány. Esetleg ivartalanított? Mert ha "nagymama" akarsz lenni, akkor nyilván ellenkező neműt kell választani. Az azonos neműek különben is nehezebben fogadják el egymást. Egyébként az állatoknál is úgy van, mint az embereknél, minden szimpátia alapján működik. Lehet, hogy egyből jóban lesznek, de lehet,hogy soha. De ha igen, akkor már inkább az új barátjával játszik majd, nem fog annyira kötődni hozzád, mint eddig. (azért persze imádni fog, csak nem fog állandóan körülötted nyüzsögni. Az enyém is azt csinálja, aztán folyton rálépek véletlenül...)

És inkább menhelyes cicust vigyél haza!!!

2008. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam(egy cicákkal foglalkozó könyvben),hogy két ellentétes nemű cica jobban elvan egymással,mint az azonos neműek(nem árt ivartalaníttatni,ha nem akarsz kölyköket).Mindenképp kölyköt lenne jó hazavinni,mert így jobban össze lehet őket szoktatni,mint két,kiforrott személyiségű cicát.Ha nem sietteted őket,és odafigyelsz rájuk,akkor a lehető legkevesebb stresszel jár majd a dolog.Remélem tudtam segíteni.
2008. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem derül ki, milyen nemű a cicád.

Két felnőtt kandúr nem valószínű, hogy összeszokik. Egymás riválisai.

Két nőstény talán, de csak el fogják egymás viselni, nem lesznek puszi-pajtások.

Kölyökkel jobban jársz, mert akkor egyértelmű, hogy ki a főnök, nem lesznek hatalmi harcok. Ha pedig a nagy nőstény, egy kölyök felébresztheti anyai ösztöneit.

Én 6 éves aggszűz vénlány mellé vittem kiskandúrt. Messziről szeretik egymást, hiányoznának is egymásnak, de össze soha nem bújnának.

A párzási időszakban sincs gond, mert a kandúrka ivartalanított, így kedvükre hancúrozhatnak. Így aztán a nagylány is rövidebb ideig tüzelt. (Ma már túl van a változókoron).

Két kandúrt szerintem csak akkor eressz össze, ha mindkettő ivartalanított!

2008. aug. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Módosítanék előző kijelentésemen:ne mindenképp kölyköt vigyél,lehet hogy könnyebben szoknak össze,de egy menhelyes cicusnak sokkal nagyobb szüksége van a szeretetre és az odafigyelésre(hadd legyen végre boldog élete!)
2008. aug. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok,tényleg nem írtam a nemét:KISLÁNY.Nincs ivartalanítva,így borzasztóan kiszámíthatatlanul tüzel.

Köszönöm az igazán hasznos jótanácsokat,nagyon sokat segítettetek,megerősítettetek az érzéseimben.Mindenkinek boldog "gazdi" életet kívánok.Egy öreg róka

2008. aug. 28. 18:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is van hogy az én nőstény cicám gyakran összeveszik a szomszéd nősténymacskával pedig mindig látják egymást.De ha mindenféleképpen akarsz mellé egy másik macskát akkor vagy fiatal macskát vegyél vagy egy ivartalanított kandúrt.
2008. aug. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!