Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezt miért csinálja vajon?

Ezt miért csinálja vajon?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam hogy a macskák hazahozzák az áldozataikat azt azért teszik mert otthon elfogyasztani biztonságosabb. Máshol azt írják hogy a préda hazahozása fenyegetés... De olyat is hallottam már hogy a macska gondoskodásból is vadászik a gazdájának. Ez mind szép meg jo (bár őszintén fogalmam nincs melyiket higgyem) de tudtommal a macskák azért jórészt döglött/félig megcsócsált vagy épp vacsorára szánt élő egérkét stb. Szokott hozni. Namost az én jólelkű drága macskámat első két alkalommal amikor gyíkot vagy egeret hozott pofánvertem egy újsággal (nevelési nezeteimet most ne itt vitassuk :D) azóta mindig ha fog valamit azt olyan óvatosan hozza haza hogy látom hogy épp csak annyira fogja hogy ne menekülhessen a szerencsés kiszemelt. Ha megérkezett, leül az ablakba és olyan borzasztóan nyávog mint ha kínoznák (egyemmeg (: ) a kis mancsával lefogja az egeret vagy gyíkot és csak akkor engedi el ha kinyitottad az ajtót neki. Abban a pillanatban tökéletesen elfeledkezik a tulajdonáról és jön dorombolni. :) olyan finoman hozza az állatokat hogy van amikor a verebet úgy hozza a szájába hogy ahogy kinyitja a madár már elis repült. (Ne kövezzetek meg, 3csrngő van a nyakába és ígyis megy neki)

Lehetséges hogy csak úgy vadászik egyet, megmutatja itthon aztán jön játszani meg aludni??? Ez olyan furcsa nekem :) vagy lehet hogy azért csinálja mert lusta és azzal számol hogyha hoz valamit akkor cserébe kap kaját és nem kell egy egérrel egy órát játszani? Tiszta dili :)) na mindegy hátha valaki okosabb mint én


2015. ápr. 27. 23:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Arra, hogy miért hordja haza az áldozatot az elméleteket jól összefoglaltad. Hogy miért élve nem tudom. Erre is vannak elméletek, a legvalószínűbb, hogy könnyebb megfogni, mint megölni (szerintem, ha már megfogta, nem olyan nehéz), ezért hazahozza és ismert terepen fejezi be a munkát. A mi macskánk is az ajtóig hozta élve az áldozatot és a küszöb előtt egy mozdulattal végzett vele...
2015. ápr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!