Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szabad megfürdetni 1 hetes...

Szabad megfürdetni 1 hetes kismacskákat? (nincs mamájuk. )

Figyelt kérdés

... mert én megfürdettem. Hajszárítóval megszárítottam, de másnapra újra pisis-kakisak lettek, ahogy egymást gyömöszölik, masszírozzák, -amikor ébren vannak.

HÁNY NAPONTA FÜRÖSZTHETEM ŐKET? ( nem lett semmi bajuk, úgy tűnt, hogy élvezik, főleg a hajszárítózást.



2015. ápr. 28. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nedves, majd száraz ronggyal törölgesd le őket.
2015. ápr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tuti nem élvezték!!! Jesszus....

Szerencsétlenek biztos majdnem megfulladtak a szárítótól...enni legalább adsz nekik? Mièrt nincs mamájuk?

2015. ápr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem szabad megfürdetni őket...sehány naponta...nedves ruhával letisztogathatod...hol az anyjuk? hogy eteted őket?
2015. ápr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1 hetes pici cica a legkisebb hőkülönbségre is képes kihűlni, még véletlen se fürdesd, hajszárítózni meg végképp ne, huzatot kapnak szegények akkora légáramlattól, nem véletlen rejti őket a mama is védett helyre, nem csak a ragadozó állatoktól védi, hanem az időjárás viszontagságaitól is! Tudod hogyan kell a pici cicákat gondozni? Etetés után mindig meg kell pisilteni őket, akkor nincs olyan gond, hogy abban fetrengenek. Melegen tudod őket tartani? Nem elég, ha ruhába vannak, az ő szervezetük még nem tudja a hőt tartani, kell melléjük vizes palack vagy valami, ami folyamatosan melegíti őket, különben kihűlnek. Mivel eteted és milyen időközönként? Ekkora cicát még 2 óránként kell táplálni, az se mindegy, hogy mivel, csak megfelelő tápszerrel lehet, amit állatorvosnál kapsz, a picik szervezete se a tehéntejet, se a kecsketejet, se a macskák számára gyártott macskatejet nem tudja még hasznosítani, tápszer kell, abban vannak csak megfelelő anyagok, amik segítik a fejlődésüket, segítik, hogy elég erős immunrendszerük alakuljon ki.

Vagy ami még nagyon jó megoldás, hogy keresel számukra egy pótmamát, aki mindezeket a feladatokat ellátja helyetted, most mindenhol születnek picik, tele minden szoptatós anyákkal, hátha találsz a környékeden valakit, akinek van ilyen cicája, segít felnevelni a piciket.

2015. ápr. 29. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem találok Dajkamamát, pedig már sok helyen érdeklődtem. A cicákat (5db) kb, 1-2 naposan a buszmegállóban találtam, egy "ottfelejtett+ reklámszatyorban, pulóverbe bugyolálva. Mit tehettem? Hazahoztam. Egy hete gondozom őket, de nagyon nehéz, mert 2,5 óránként éhesek. Jól vannak, azt leszámítva, hogy az anyjukat keresik ösztönösen. Nem jutok el sehova tőlük, nagyon nehéz megszervezni, hogy más családtag is besegítsen...
2015. ápr. 29. 08:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Esetleg macskamentőktől, helyi állatmenhelyektől kérhetsz segítséget, vagy beszélhetnél állatorvossal, hátha tud pótmamát, még ha csak 1-1 cica is kerül igazi cici mellé, már azzal is könnyebb a dolgod. Nem akarlak elszomorítani, de ez a 2-2,5 óránként éhesek, ez így lesz még egy darabig, olyan 3 hetes korukban lehet növelni az időközöket, de akkor is 3-3,5 óránként kérnek enni, ezért lenne jó, ha legalább néhánynak sikerülne dajkát találni, ha tovább nem is, olyan 6-8 hetes korukig, onnantól már tudnak maguk is enni, ha nagyon muszáj.

Más tippem most nem nagyon van. De szép volt tőled, hogy nem hagytad ott őket, én karton dobozban találtam 2 hete 7-et kidobva az erdő mellett, átérzem a helyzeted...

2015. ápr. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ne fürdesd őket! Kicsik még, és megfáznak!!!

Amikor elérik a 6 hetes kort, akkor szabad! Nagyon csúnyán megfázhatnak, a szemük pedig később nyílik ki, mert begyullad, és összeragad!!!! Inkább egy langyos, puha, nedves ronggyal törölgesd meg őket!!

2015. jún. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!