Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban tartott kutya mellett...

Lakásban tartott kutya mellett a cicának milyen óvintézkedések kellenek (oltás, kullancsriasztó stb)?

Figyelt kérdés
Kertes házban nőttem fel, mindig volt cicánk kutyánk. Kölyökkorukban mind megkapták a kötelező oltásokat utána a kutya évente a veszettség ellenit. De mivel zárt udvarban volt, ki nem igazán vittük soha, itt kullancs nem volt így másra nem volt szükség. Most viszont a párommal bérházban lakunk, van egy kutyusa ami minden évben megkapja a kombinált oltást + a veszettség ellenit és ezen kívül mivel viszi sétálni meg kullancsos helyre, meg hát ugye benn él velünk a lakásban így frontline + nyakörv. Vele nincs gond így. De szeretnénk egy cicát mellé és nem tudom ilyenkor mi kell neki? Kell hogy kapjon veszettség ellenit ő is, akkor is ha a lakást nem hagyja el? Kullancs ellen le kell kezelni? A kutya így hogy be van csepegtetve a frontline-al megfelelő időnként + nyáron van a nyakörve így fel se hozza a kullancsot, mert nem megy bele. A macseknak ennek ellenére kell ilyesmiket venni majd?
2015. ápr. 28. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk kint vannak a macskák már vagy 5 éve és max összesen 3 kullancsot szedtem ki belőlük összesen. Ugyhogy nem hiszem hogy kellene.
2015. ápr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, csak ahol mi lakunk ott sajnos rengeteg van. A kutya nem hozza fel elvileg, de a múltkor az én nadrágomon mászott ahogy felértem a kutyával, pedig nem is voltam magas fűben és mégis, azóta fújjuk a bokánkat vape-el, hogy ránk se jöjjön.
2015. ápr. 28. 13:41
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Ha csak bent van a cica, nem kell csepegtetni. A spot-on mégis csak vegyszer, feleslegesen nem érdemes használni. Veszettség ellen sem kell oltani. A lakásban ugyanakkora esélye van a macskának, hogy kullancsot szedjen össze, mint neked. Találtál már magadban valaha? :)
2015. ápr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Benti cicánál is ajánlatos a veszettségit beadatni. Nemrég az orvosnál egy öreg, benti cica megmarta a gazdáját. Hiába mondták, hogy sosem hagyta el a lakást, mivel nem volt oltva, a gazdának végig kellett volna csinálni az injekció sorozatot. Mivel a cica öreg és menthetetlen beteg volt, elaltatták, de be kellett vinni valahova, ahol megvizsgálják, nem volt-e veszett.

Szóval a lényeg, kell az az oltás. A cicára meg tegyetek Foresto nyakörvet, akkor sem bolha, sem kullancs nem kerül rá még véletlenül sem.

2015. ápr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés. A kutya bevihet a lakásba úgy kullancsot, hogy még nem fúrta be magát, csak a szőrén van. Azt ajánlom, hogy séta után bolhafésűvel fésüljétek át, úgy nagy valószínűséggel megtaláljátok az esetleges "kóbor" kullancsot. Én évekig jártam le cicával sétálni és sokszor szedett össze kullancsot, pedig a város közepén van a park. Mivel Fronline-nal kezelve volt, mire feljöttünk, általában elpusztult a kullancs, csak ki kellett szedni. De: sokszor volt olyan, hogy a szőrén mászott! Fésűvel szépen ki lehetett szedni. Veszettség ellenit kérdeztem a dokinktól, ő feleslegesnek tartotta, mivel pórázon volt, így nem került afférba esetlegesen fertőzött másik állattal.
2015. ápr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5. vagyok: Nektek is ajánlom, hogy a ruhákat jó alaposan rázzátok ki séta után, mert azzal is bekerülhet.
2015. ápr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ügyet Lenke ***** válasza:
100%
ha felelős gazdi akarsz lenni akkor a cicának is beadatsz minden oltást, cseppet, féregtelenítőt meg minden szükséges dolgot, konzultálj az állatorvossal, főleg ha kutya is van, ő meg tudja mondani mi szükséges...
2015. ápr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyelőre csak beszéltünk róla, hogy jó lenne egy cica, de mérlegelünk, mert nem olcsó mulatság a felelős állattartás ezért is kérdeztem, de mindenképpen beszélek az állatorvosunkkal is, hogy mit javasol, mire lesz szükség. Csak gondoltam felmérem ki mit tapasztalt.
2015. ápr. 28. 14:28
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
NEkem csak egy benti cicám van és az állatorvos azt mondta, hogy a veszettség elleni szerinte felesleges ilyen esetben. Az éves oltást kapja egyedül. Kutya mellett nem tudom mennyire bonyolódhat a helyzet. Tényleg az orvos tud biztosat mondani, mi csak találgatunk.
2015. ápr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell veszettség elleni. Nem fognak senkit beoltani, ha véletlenül megharapna se, csak megfigyelik 2 hétig az állatot, ami azt jelenti, hogy kétszer ránéz a hatósági állatorvos. (Ha kinti macska, és közben eltűnik, akkor viszont kell az oltássorozat.)


Leukózis ellen van, aki ajánlja az oltást benti cicának is, de többnyire nem szokták. A kombinált viszont erősen ajánlott, mert egy macskanáthát vagy parvot cipőn is be lehet vinni.


A spot-on/nyakörv kérdéses, valószínűleg nem lesz rá szükség. Ha bolhás környéken mozogtok, vagy bolhás kutyával-macskával kerültök kontaktusba, rámehet a nadrágotokra, így bevihetitek a lakásba. De amíg panelban laktunk, nem fordult ilyen elő. Ha nem muszáj, én nem raknék ilyesmit a macskára, sajnos elég durva mellékhatásaik lehetnek. (Egy csomó minden sokkal mérgezőbb számukra, mint ránk vagy a kutyákra, pl a legtöbb kutya spot-on halálos macskára.)

2015. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!