Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol tudnék a gyerekeimnek...

Hol tudnék a gyerekeimnek olcsón brit kiscicát venni Komárom-Esztergom megyében?

Figyelt kérdés

Sajnos anyagilag nem engedhetek meg több 10ezer ft-ot,ezért gondoltam valaki talán segithetne!

Köszi előre is!


2010. febr. 22. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Brit kiscicia nem az egyik legdrágább macska fajta? szerintem ha nem tudsz tiszteséges tenyésztötöl venni, akkor ne adj ki 10000-t mert lehet egy közönséges macskát kapcs érte amit az uncasarkon is össze szedhettél volna.
2010. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Fajtiszta britet nem kapsz 100 ezer alatt. Tele vannak a menhelyek gyönyörű házicicákkal, ingyen.

[link]

2010. febr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
az előttem szólóhoz még: aki nem a normál 40-70-100 e ft-os áron árusítja a cicát,papírokkal,oltásokkal,az egy zugtenyésztő,aki egymással pároztat rokon egyedeket,az elletéshez nem biztosít szakszerű segítséget,nem oltatja le az állatokat,évente több almot hagy megszületni,tönkretéve ezzel az anyaállatot,genetikai betegségekkel terhelt kismacskákat továbbadó lelketlen macskagyártó sintér. azért kerülnek ennyibe ezek a cicák,mert egy lelkiismeretes tenyésztő mindent megtesz,hogy a kisállat és a leendő gazdi is boldog lehessen,ez pedig pénzbe kerül. nem mondom,hogy a 100 e reális ár,de mivel a tenyésztők egy anyát egy évben egyszer elletnek,ebből kell fedezniük az éves kiadást. és még azt is elmondanám,hogy az oltások 7-15 e ft-ba kerülnek,az ivartalanítás 5-6-7 e-be,a chipelés 15e,ha beteg lesz,vagy megsérül,akár 30-50e egy műtét,ez persze a házicicára is vonatkozik,de kérlek,gondold végig,ha a megvásárlás gondot okoz,tudsz-e majd felelős gazdája lenni egy ilyen gyámoltalan jószágnak,aki teljesen rád lesz utalva?
2010. febr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
elsö vagyok, ez szerintem olyan mint amikor nincs pénzed a nike cipöre így megveszed a hasonló nika fordított pipás cipöt.
2010. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a hasznos tanácsokat,igazatok van!

Akkor elmegyünk egy cicamenhelyre és onnan választunk egyet vagy lehet kettőt,hogy ne unatkozzanak!:)))

2010. febr. 23. 08:09
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet épp ezt akartam mondani, ha macskára vágytok és nem engedhetitek meg magatoknak az ilyen-olyan fajtát, jobb tudatosan házit választani. Főleg, hogy (ezért a birtesek a fejemet veszik de) a brit nem olyan kifejezetten típusos macska, hogy ha 20-30ezerért veszel valahonnan egy kölyköt, úgy, hogy nem is értesz hozzá, csak úgy kitaláltátok, hogy a whiskasos is brit nekünk is az kell, simán megmondd, hogy ez tényleg birt vagy egy sima házit kaptál, amit amúgy ingyen is befogadhattál volna. Aztán megnő és jé ez olyan, mint a szomszédék borkor alóli cicái. Attól még ugyanolyan macsek lesz, csak hát megérné a pénzt?
2010. febr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
A olcsó brit cicus nincs.
2010. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Csak azért gondoltam erre a fajtára,mert azt olvastam,hogy jobban birja,ha a gyerekek hozzák-viszik,babusgatják,mint egy házimacska!Tudjátok van egy 9éves házicicánk,de már nem viseli olyan jól a nyüstölést,már megválassza az időpontot és amikor neki kedve van már csak akkor lehet simogatni!

Na,majd akkor örökbefogadunk egy kiscicát vagy kettőt,azt majd megszoktatjuk az állandó babusgatásokhoz!:)))

2010. febr. 24. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!