Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rosszul tartom a macskámat?

Rosszul tartom a macskámat?

Figyelt kérdés
A macskámat reggel kiengedem és általában az udvaron játszik és napozik. Ilyenkor a párom is ránéz időnként. Nem nagyon csavarog, mert ivartalanítva van. Én este 18:00-kor elindulok otthonról dolgozni és reggel 8-ra érek haza. Ezidő alatt ő bent van a kis lakásomban, ami 30 négyzetméter. Van játéka, de ilyenkor teljesen egyedül van. Délutánonként simogatom, babusgatom, játszunk, tehát foglalkozom vele. Szerintetek nem viseli meg ez a hosszú egyedüllét? Azért gondolkodtam el ezen, mert mostanság nem akar bemenni, amikor nekem el kell mennem. Nyávog amikor rácsukom az ajtót. Kint nem hagyhatom, mivel sok a kóbor macska és a kutya, félek hogy bántják. Na meg attól is, hogy fázik vagy eltűnik. Arról nem is beszélve, hogy alomra van szoktatva. Mit gondoltok?

2015. ápr. 29. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól teszed, hogy bezárod. Könnyen elveszhet olyan hosszú idő alatt. Persze, hogy ellenkezik, nyávog, hiszen kint akar maradni. A gyerek is sír, amikor nem az történik, amit akar. De ettől függetlenül a macskát így védheted meg.
2015. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tartod rosszul.Ha van játéka, és mikor otthon vagy, játszol vele, illetve napközben kint lehet, akkor nem panaszkodhat...:)Ha viszont úgy látod, hogy kedvetlen és magányos(bár szerintem biztos nem az), akkor szerezz neki egy társat, akkor aztán nem kell emiatt aggódnod:)
2015. ápr. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 piriiiii ***** válasza:
100%

A macska önállóbb lény a kutyánál. Tehát könnyebben viseli az egyedüllétet, mint a kutya. Viszont még a kutyák sem pusztulnak bele, ha egyedül kell maradniuk egy ideig. Pláne éjszaka, azért a macska is szokott aludni, főleg, ha egész nap kint van és játszik. :)

Szerintem örülj neki, hogy szeret a macskád és szeret kint lenni és életrevaló, nem pedig élettelenül elfogad mindent, amit eléberaksz.

2015. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól tartod a cicádat, ne aggódj. Az egyedüllét nem viseli meg, a cicák jól elvannak egyedül is. Azt is jól teszed, ha bezárod, még ha nincs is kedve bemenni este. Legalább így biztonságban van éjjel.
2015. ápr. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatast!
2015. ápr. 30. 16:15
 6/6 anonim válasza:
Ha egész nap otthon vagy de 8 kor lefekszel aludni majd reggel 8 kor felkelsz azAddig is egyedül van
2016. szept. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!