Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicát szeretnék de nem tudom...

Cicát szeretnék de nem tudom hol vegyem. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy cicát ami valamilyen fajta (nem házi) nincs szükségem arra,hogy törzskönyvezve legyen csak háziállatnak venném. Nem akarok ilyen-olyan neves vérvonalból sem. Kb 20.000-30.000Ft-ért venném de nem nagyon találok. Néztem pl:szfinxet,brit rövidszőrűt,skót lógófülűt...stb. Ha valakinek van valamilyen amit eladna vagy ismerőse van aki ilyet tart akkor kérlek segítsetek.

2015. máj. 2. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Szfinxet, brit rövidszőrűt, skót lógófülűt és hasonló nyalánkságokat nem fogsz venni 20-30ezerért, és ezek a kenelek díjjazott, igenis neves vérvonalból származó kiállítási darabokat kínálnak. Azt ajánlom, hogy nézz körül az állatvédőknél, láttam pár fajtatiszta gyönyörű cicát, náluk, csak arra készülj fel, hogy nem biztos hogy a szomszédban lesz.
2015. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sima házicicát kell szerezni, nekünk vörös van, de nagyon szupercukimuki... nagyon szeretjük egymást
2015. máj. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mért nem hozol ki menhelyről, ingyen és boldoggá teszel vele egy cicát? Nem az a lényeg, hogy másfajta legyen, mint a házi.
2015. máj. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ekvinitus válasza:
27%
Szerintem cicát vegyél a cicaboltba.
2015. máj. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztőtől vásárolt cicát nem a törzskönyv "drágítja". Nézz utána, mire eléri a 12 hetes kort, amikor elviheted, mennyibe került.Azok a fajták, amiket sorolgatsz, 6 számjegy felett vannak. Annyiért, amit rá akarsz szánni, max. szaporítótól kapnál, de lehet, hogy utána többe lenne az esetleg néhány hét után megbetegedő állatka gyógyítása.
2015. máj. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A skót lógófülű példáján nagyon jól be lehet mutatni, hogy miért nem szabad 20-30 ezerért macskát venni. Az öröklődő és hajlamos betegségek miatti szűrés, megfelelő tartási körülmények, jó vérvonal miatt annyi a törzskönyves cicák ára amennyi. A skót lógófülű fülében lévő porcelváltozás ugyanis a teste bármely további részén is előfordulhat, ami el tudod képzelni mekkora problémákat okozhat. Egy ilyen cica, ha nem is pusztul el hamar, de olyan mértékű orvosi költséget jelent, ami mellett eltörpül a törzskönyves cica ára.
2015. máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fajtatisztát eleve nem vehetsz könyv nélkül....Én drágán vettem árába sokéve,még egyszer sem volt beteg.Csóró vagyok,mégis megérte.A kevesebb a végén nehogy többlegyen!
2015. máj. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,tippeket. Akkor még várok egy kicsit és megnézem menhelyeken is.
2015. máj. 3. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!