Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS, mi lett a cicámmal?...

SOS, mi lett a cicámmal? Miért viselkedik így?

Figyelt kérdés

Kb. 3-4 hetes volt, mikor találtam még ősszel, az is kérdéses volt, hogy megmarad-e.

Mára lett belőle egy hatalmas, erős cica, aki hozzám volt nőve mindig is. Mindenhova vittem magammal, napirendje volt, úgy vigyáztam rá, mint egy kisbabára. Viszont az utóbbi héten valami történt vele, de nem értem, hogy mi.

Eddig minden utazást szinte átaludt, egy hordozós takarója van, abba bugyoláltam be mindig, sosem tettem bele műanyag hordozóba, mindig a karomba vittem, de szerette is, nem ugrált, nem is akart menni onnan. Viszont legutóbb úgy viselkedett, mintha kínoznám, nem aludt és a karomban sem maradt meg, karmolt összevissza, "hisztizett".

Azóta szinte a napirendnek is annyi, egyedül az esti alvás maradt meg. Nem értem, hogy miért csinálja ezt, sosem volt ilyen. Januárban lett kiheréltetve.

Beszéltem az orvosunkkal, hogy vegyünk tőle vért, de azt mondta, hogy mivel rendesen eszik, iszik, jó a kedve, felesleges kitenni egy olyan stressznek.


A napirendet próbálom visszahozni, de egyelőre reménytelennek tűnik a téma...


2015. máj. 7. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

A kiscicából felnőtt cica lett, és már nem szeretne kiscicaként viselkedni. Felnőtt módjára szeretne szabadon kóborolni.


Ha felnőnek, bármilyen ragaszkodó is volt eddig, mind menni akar. Ha ebben akadályozod, ellenség leszel.

De estére, etetésre mindig visszajönnek. Megengedik, hogy finom falatokkal kedveskedj nekik...

2015. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De azt nem igazán szeretném, hogy reptéren, vagy valamelyik nagyvárosban elinduljon kóborolni picit.
2015. máj. 7. 12:53
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
hát mi? a macskák önző hálátlan dögök. csak ennyi..ezért is utálom őket.
2015. máj. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
Bármennyire is fáj, vedd elő azt a szállítóládát. Mindkettőtöknek jobb lesz.
2015. máj. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Azért ez túlzás 3-as,itt az ember a hibás,mert nem látja be,hogy a macska nem a kutya doromboló változata.Nekem macska volt az első háziállatom,és ugyanolyan jó volt vele a kapcsolatom,mint a kutyámmal most,de mi faluban laktunk,erdő mellett.Nem hurcolásztuk szegény állatot semerre,mert az volt az ő területe,és rendesen járt vadászni.Fogdosta az egereket,madarakat,vakondokat,és amikor kölyke volt annak is tanította a vadászatot,hozta az élő egeret..Nekik ez a normális közeg.Nem is volt velük semmi probléma,bejöhettek a házba,lehetett őket dajkálni,szoba tiszták voltak,soha eszükbe nem jutott megkarmolni minket(4-5 évesen összebújva aludtam a macskával az ágyon)de el kellett fogadni,hogy ő reggel igenis vadászni indul és lehet,hogy csak este jön haza..Ettől még nem hálátlanok,egyszerűen ÁLLATOK(ösztönökkel,öröklött viselkedési formákkal),akiket az ember soha nem fog úgy megszelídíteni,mint egy kutyát,aki ezt nem tudja elfogadni,az ne tartson macskát..
2015. máj. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ilyenkor mindig az a kerdes, mi valtozott.

meg, hogy mi volt akkor, amikor a hisztit eloadta.

Meg, hogy mibol all az a napirend, ami most mar valtozott.

Ha minden olyan nala, mint eddig, akkor benned, veled kapcsolatban keresnem a okokat. Nem tortent barmi, ami megvaltoztatott? Uj kapcsolat? Te egeszseged rendben van?

2015. máj. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jaj, hagyjuk már ezt "a macskának igenis a kertben van a helye, az a normális, ha este jár haza" témát...


Ilyen volt a napirendünk:

7 körül felébredtünk (van, hogy tovább alszom, de bárhol vagyunk, víz és száraz táp van neki elől), megetetem. Van, hogy kicsit felmentünk a tetőteraszra, ott napoztunk, játszottunk, elvégezte a dolgát. Utána bementünk, aludt egyet, én csináltam a dolgomat, vagy pihentem, stb.

12-13 óra körül megint evett, utána elmentünk sétálni, találkoztunk a barátnőimmel, kávéztam, ő is elfáradt, van hogy el is aludt és betettem az autóba inkább.

Este 7-8 körül vacsorázott, aztán már csak pihiztünk, néha ha késő este mentem a konyhába valamiért, kapott pár falatot enni, de ennyi volt és átaludta az éjszakákat.


Mindig nyugodtan ült az ölemben, ha sétáltam, akkor sem akart kiugrani a kezemből, még ha nem is volt rajta póráz, akkor sem.

Mikor az első "hisztije" volt, akkor éppen az egyik kedvenc boltomban voltunk, ahová pici kora óta hordtam, az eladólányoknak vágta hanyatt magát, dorombolt nekik. Most meg alig bírtam tartani...


Minden ugyanolyan, egyedül az változott, hogy nem eszi meg a tejszínhabot. Eddig imádta, mostanában bele sem szagol.

2015. máj. 7. 15:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Kimondottan emiatt a tejszinhab dolog miatt, lehet, nem is akkora hulyeseg az a vervetel. (valami miatt megvaltozott volna a szaglasa, izlelese?)

Raadasul, az, hogy egy bejaratott napirendet teljesen felrugjon egy macska, elegge furcsa.

Meg akkor is, ha "csak annyi van" a dolog hattereben, hogy felnott.

Igy nagyon lattatlanban a "mindig bevalik" aromaterapat tanacsolnam, meg tobb jatekot, mert lehet, nem farad le elegge, es ezert marad "streszes".

Ehez mondjuk, hozzajohet az, hogy mint oszi macska, eddig nem volt resze a tavaszi zsongasban.

A jo ido nagyon befolyasolja oket, de attol meg talan nem kellene ennyire streszesnek lennie. talan.

(Enyem macskak is elegge zizik a napokban. )

2015. máj. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy egyrészt szimplán felnőtt, másrészt bepörgött kissé a tavasztól, jó időtől.


Az én cicám is nagyon más most, ő egy 9 és fél hónapos kandúr (vagyis csak volt kandúr, ivartalaníttattuk februárban). Ő úgy lett szoktatva, hogy pici korában csak felügyelettel mehetett ki az udvarra, aztán ahogy nőtt, egyre többet lehetett kint, meg már hagytuk egyedül is, mert sose ment sehová, mindig vagy itt volt, vagy a szomszédban (ott is van két macska, velük bandázik), de mindig hallótávolságon belül, és jött, ha hívtuk. Viszont sötétedés előtt mindig bejött, lefeküdt, és reggel 8-9-ig aludt, egyszer kelt hajnalban enni, meg ment az alomba.

Most viszont, ahogy bejött a tavasz, már hajnalban ki akart menni, és napközben is állandóan kikéredzkedett, alig van bent szinte. Soha életében nem volt kint éjjel, most már pár hete éjjel is megy, egyszerűen nem marad meg bent, pedig korábban végigaludta az éjszakát. Egyébként ugyanolyan kedves és bújós, mint volt, sőt, mintha még olyanabb lenne, az étvágya jobb, mint bármikor, de neki is kedve lett a szabadban lenni, mászkálni. Messzire továbbra se megy, és ha hívom, azonnal jön haza, de most, hogy szép az idő, jobban érzi magát kint. Szerintem megérintette a tavasz.


Ha nem akarod kiengedni egyedül a cicádat, akkor vidd őt többet sétálni pórázzal vagy nem tudom, nekem eléggé úgy tűnik, hogy mehetnékje támadt.

2015. máj. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Ilyesztő naivitás, és ilyesztő elkényeztetettség van a kérdésben. A napirendedet már nem is kommentelem. Kívánom, hogy az anyagi jóléted finanszírozója még sokáig egészséges legyen és kedveljen téged kedves kérdező, mert ebből a helyzetből a való világba beszokni iszonyú nehéz lesz.

Hozzá kell szoknod a macskával kapcsolatban, hogy innentől nem a te akaratod érvényesül. Lehet, hogy ez neked zokon esik, de így lesz. Csinálhatsz bármit :-)

2015. máj. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!