Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik, hogy 2 éves macskának...

Létezik, hogy 2 éves macskának már szuvas a foga?

Figyelt kérdés
Nyáron lesz 2 éves a cica és most vettem észre, hogy a hátsó fogán felül van valami. Próbáltam leszedni először kézzel, majd fogkefével, de nem jött le. Egyből utána csináltam a képet, azért lehet piros az ínye. A többi fogának semmi baja nincsen. Étvágya nagyon jó. Minőségi száraztápot, 1 nap 1 alutasakost és nyers húst (csontosat) is szokott kapni. Mit lehet tenni ebben az esetben? Várjak, hátha eltűnik? Vagy vigyem el orvoshoz? Kihúzná neki vagy betömné?

2015. máj. 7. 16:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Itt a kép: [link]
2015. máj. 7. 16:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mutasd meg egy állatorvosnak. Ha még kezdeti állapotban van, akkor jobban jársz vele, de később is érdemes figyelni a fogait, mert úgy tűnik hajlamosrá. Sok sikert! :)
2015. máj. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, segít-e, de ha megnyugtat, az én macskám amióta hozzánk került, fog nélkül él. Jó, az elején még több volt neki (de már akkor se nagyon voltak a picik elől), de azóta az alsó két nagy kihullott, egy rágót ki kellett neki húzni, és a pici fogaiból is egy darab van felül a két szemfog között :D És mégsincs semmi baja, pedig kb 15 éves, és úgy eszik mindent, hogy egyben nyeli le. A nyelve is picit béna, a tej lefetyelésénél vettük észre, hogy az edény tartalmának kb negyedét kilefetyeli a földre és a fejére, és a nyelvére is gyakran ráharap (pontosabban kint marad, harapni nem agyon tud:D).


Tehát nem kell megrémülnöd (de én is ilyen aggodalmas vagyok ha a macskámról van szó), viszont szerintem is vidd el dokihoz, az a biztos. Azzal számolj, hogy minden vizsgálat pénzbe kerül, és nekünk állandóan szó nélkül leszedik a fogkőjüket, meg se kérdeznek, csak a végén mondják hogy az plusz pár ezer huf :D

2015. máj. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, mára lejött magától. Nem tudom mi lehetett, de örülök, hogy ép az összes foga.
2015. máj. 9. 18:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez mi volt, a mienknek egy összenemezesedett szőrcsomó tapadt fel úgy, hogy nem tudtuk mi az. (kicsit vadóc és nem engedte közelről megnézni) (doki szedte le szerintem ő is meglepődött)
2015. jún. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!