Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek feljelenthetnek...

Szerintetek feljelenthetnek ezért?

Figyelt kérdés
Volt egy macskám, aki ugye az én udvaromban élt. Úgy találtam még kiskorában. Ő úgy döntött hogy nem marad tovább az én udvaromban és átment a szomszédomhoz lakni, mivel ott mindig hívták és megetették. Aztán jöttek panaszkodni hogy csináljak valamit vele hogy ne náluk legyen.( Bár nem értem hogy akkor minek etették?)Próbáltam visszacsalogatni, és amikor adt neki kaját akkor hazajött, de ugyanúgy visszament utána. Most már a szomszédom feljelentéssel fenyegetőzik. Mit tudok tenni? Tényleg feltud ezért jelenteni? Sajnos lakásba nem tudom elhelyezni a cicát.
2015. máj. 7. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Igen. Minden állattartónak kötelessége gondoskodni arról, hogy az állata más birtokára ne mehessen át, és ez macskára is vonatkozik. Azt, hogy ezt hogy oldaod meg, pl visszahjló kerítéssel, villanypásztorral stb. a te dolgod, az már senkit nem izgat.
2015. máj. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem. Hiszem nem nyilvanvalo hogy kie a macska, mondhatod Te is hogy te is csak enni adtal neki meg hivogattad, de nem a tied.
2015. máj. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Szepen megmondod neki hogy akkor mi a faszomér csalogatottatok a macskadat mé adtatok neki kaját ..
2015. máj. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
58%
3. Válaszoló xd 2.diknak igaza van xd nem tudjak bizonyitani hogy a te macskad esetleg te is feljelentheted őket xd hogy at jon a macskajuk xd en meg csinalnam faszer vannak ilyen hulye emberek
2015. máj. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
1-es?!! Komplett hue! Macskának kerités?Szerintem az utcán látnál macskát fel sem ismernéd.
2015. máj. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Nehogy azt hidd már hogy a macskát így korlátozni lehet:D ha ő el akar menni úgyis el fog...

Szerintem ne törődj velük,vagy olvass be nekik hogy minek etettek ha nem akarják hogy oda szokjon. És amúgy is mi lesz ha feljelent? Nem tudja bebizonyitani hogy a te macskad, odaszokott azt kész

2015. máj. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs az a rendőr vagy bíróság, aki ne röhögne a képébe ha ezért feljelentést tesz :D

Valóban, ha nem akarták oda a macskát, minek etették? Mégis mi bajt okoz a szomszédnál a macska?

Az én környékemről az összes büdös dög az én virágágyásomba jár sz**ni, mégse inzultálom a gazdájukat.

2015. máj. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esettel nem foglalkoznak sem a rendőrségen sem a bíróságon. Ugyanis falun minden kint tartott macska főleg éjszaka eljár egerészni, csavarogni vagy párzani bármelyik idegen házhoz. Ha meg az idegen háznál etetik is akkor az jelzés hogy menjen máskor is.

Régen a szüleim macskáit még 5-800 méterre lévő ház kertjében is láttam. Ha meg idősek lettek és az ételmaradékot kitették a kutyának, ahhoz meg mások macskái szoktak oda. De senkit nem zavart egyik eset sem, a házimacskák ilyenek. Mindenki tudta hogy ha bármilyen macska van az udvarukon akkor nem egerek és patkányok lesznek ott, tehát senki nem zavarta el az idegen macskákat sem. A szülői háznál a szomszéd dús szőrű cirmosát meg is szoktam fogni és simogatni.

2015. máj. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sebok ***** válasza:
Kíváncsi lennék,ha eddig etette,akkor most mi baja van vele?Én nem aggódnék a feljelentésen.A szomszéddal se vesznék össze.Aztán meg natúrba letagadod hogy nem a te macskád csak oda szokott járni és te is szoktad etetni min a szomszéd,meg hivogatod...
2015. máj. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!