Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kb 2-2 és fél hetes kiscicák,...

Kb 2-2 és fél hetes kiscicák, gyulladt gennyes szemek, orrváladék. Az állatorvos nem mond semmit. Mit tehetnék? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval, lett 2 kis cicánk. Valami oknál fogva az anyacica miután elkezdett kinyílni a kiscicák szeme, nem érezte biztonságban a kölykeit ott ahol addig voltak és elkezdte költöztetni őket. Szerencsétlenségre egy régi kukoricás hordót választott maguknak. Ettől kezdve, feltételezem az ott lévő piszoktól begyulladt mindkettő kiscica szeme. rengeteg kiscicát felneveltem már, szinte minden alomnál voltak olyan jószágok akiknek kicsit gyulladt volt miután kiynilt a szemük. Kamillával szoktam tisztítani, pár nap alatt rendbe is jöttek. Nekik kb egy hete minden nap akár többször is tisztítom de szinte alig javul. Mostanra már tiszta taknyosak és szörcsögve veszik a levegőt. A baj ott kezdődik hogy akárhányszor nagy nehezen kiszedem őket a hordóból az anyja visszahurcibálja őket. próbáltam kitisztítani a hordót, tenni valami szivacsot az aljába h ne érintkezzenek közvetlenül a hordóval de semmi eredménye. Próbáltam lezárni ah ordót de akkor a hordó tetejéről leejti a földre a kismacskákat az anya macska. kb másfél méter magasról meg nem egészséges a földre potyogni nekik.

hétvégén egy állatorvos barátunk megnézte őket. Annyit mondott, hogy ez ilyen, várni kell. Ha nagyon begyulladnának akkor egy icicpici algopirint oldjak fel tejben. Igen ám, de még nem fogadnak el az anyukon kívül semmilyen más tejet. Volt valaki más hasonló helyzetben? Mit tanácsolnátok?



2015. máj. 11. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:

A kicsik macskanáthásak, ami egy vírusfertőzés, sok esetben halálos, ilyen kiskorban pláne veszélyes. Az anyjuktól fertőződhettek meg.

Esetleg meg kellene kérdezni egy másik dokit is.

2015. máj. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az az állatorvos barátotok hol vette a diplomáját? Van neki egyáltalán??? Antibiotikumra van szüksége a kiscicáknak, vidd el őket egy normális állatorvoshoz, aki ad nekik gyógyszert injekcióban.
2015. máj. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!