Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szándékosan bosszant a macskám...

Szándékosan bosszant a macskám azzal, hogy reggelente a fejemre ül?

Figyelt kérdés
Nem ez az egyetlen ilyen húzása, pl a bútorokat is kaparja, pedig állandóan jelzem neki hogy nem szabad (éles hanggal, tapssal, stb). Lehetséges, hogy a macska fel akarja hívni a figyelmem magára azzal, hogy azt csinálja, amit nem szabad? Nem merem leszidni, mert nem vagyok benne biztos, hogy érti. De ha tudja, akkor jajj neki :)
2010. febr. 24. 03:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
A dominanciáját próbálja megmutatni, szoktasd le ezekről a dolgokról, mert rosszabb lesz.
2010. febr. 24. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Játszani akar, + kéri a reggelit.

Kaparófa jó lenne neki, mert a karmaikat koptatják.

Azt jól teszed, hogy elzavarod a bútoroktól, taps és fütty nagyon jó.

2010. febr. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Gondolom, azért ül reggelente a fejedre, mert szeretné, ha fölkelnél és enni adnál neki, vagy kiengednéd, vagy ilyesmi...Amúgy azt mondja az állatorvos, hogy ha olyasmit csinál, amit nem szabad, legyintsd meg a fülét, azt nagyon nem bírják a cicák! Gondolom, az olyan neki, mint nekünk az, amikor a hasunkról eszi meg Koponyányi Monyók a kását! Brrrr!(Viccen kívül, nálunk működik mindkét rosszcsont cicánknál!)
2010. febr. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj! A mi macskánk is csinálja! De nem csak reggel! Szerencsére nem az én fejemre, hanem a páromé mellett üldögél. Párom úgy néz ki, mintha sapkában feküdne! Jól kiszoktam röhögni! És ha megmer mozdulni, akkor még morog is! Ha lelöki, akkor is visszajön! Velem nem meri! Én vagyok a főnök!
2010. febr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nem bosszantásból, de szándékosan csinálja.

Reggel van, játszani kell vele, enni adni neki.

Az én macskám is ezt csinálja.

Vegyél kaparófát, vagy készíts házilag.

2010. febr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az egyik a fejemre mászik és hangosan dorombol. Képtelenség tovább aludni tőle. Ha arrébb megyek, akkor jön utánam és megint a fejemre fekszik és dorombol tovább a fülembe. Mondjuk ő nem kér enni, csak közel akar lenni ilyenkor.


Ha a bútorokat kapargatja, akkor figyeld meg, hogy melyiket, kemény-e, milyen alakú. Rengeteg fajta kaparófa van, és ahhoz igazíthatod, mit használ szívesen a macska. Nálunk például egy a szőnyeget nyüstölte, neki vízszinteset kellett venni, egy a fotelt, neki jó a sziláz kender, de amelyik a falat/szekrény lábat kaparja, annak jobb, ha valami keményebb fa dolgot adtok.

2010. febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Első, ez a macska téma, a macskák nem dominálnak meg ilyenek, azok szépen együttélnek társként és nem alárendelt meg fölérendeltként. Menj át a kutyásokhoz, ha szereted a dominancia témát.
2010. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
sejtem, hogy a figyelmet akarja felhívni magára, kaját biztos nem kér, mert az mindig kint van neki...
2010. febr. 24. 14:23
 9/12 anonim válasza:
Szerintem a macskád azokkal akarja felhívni magára a figyelmet, hogy játszál vele és főleg akkor jelzi ha nem is törődöl vele.
2010. febr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálja. Tudja jól, hogy mi idegesít a legjobban, mit kell ahhoz kaparnia, hogy biztosan kikeljek az ágyból. Tuti hogy figyelemfelkeltés.
2010. febr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!