Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megsérült a macskám és nem...

Megsérült a macskám és nem eszik mit csináljak?

Figyelt kérdés

vasárnap hajnalban baleset érte és kilógott a szeme a helyéről. próbáltuk elvinni rendelőbe de nagyon vad volt és nem tudtuk elkapni.nem is láttuk 3 napon keresztül. tegnapra már annyira legyengült hogy engedte megfogni magát ezért elvittük orvoshoz aki levágta a szemét (kb félórás műtét volt) hazahoztuk, és azóta a garázsban van. nem fél amikor bemegyek de aggaszt hogy nem eszik. pedig látom hogy éhes meg tudom hogy vasárnap óta nem evett nem ivott. fájdalmat nem szeretnék okozni neki ezért a kajaletuszkolás a torkán nem megy, főleg hogy még gyógyul a szeme.

kérlek segítsetek mert nagyon kétségbe vagyok esve!!!



2015. máj. 13. 08:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az nem baj, ha nem eszik, viszont innia muszáj lenne. Fecskendőből vízzel itasd. Oldalt a száján tedd be a fecskendőt, és a hátra a szájába nyomd lassan a vizet, hogy kénytelen legyen lenyelni. Gyakran, és egyszerre keveset.


De a legjobb lenne, ha beszélnél a dokival, mert lehet, hogy más baja is van, vagy lázas, elfertőződött a sebe stb., és vissza kellene vinni. Lehet hogy infúziót, gyógyszert kellene kapnia, hogy túlélje. Mindenképpen beszélj a dokival.

2015. máj. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vidd vissza az orvoshoz! Infúzión át kéne táplálni, ha magától nem eszik!
2015. máj. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
és ha nincs kis fecskendő? mivel lehetne helyettesíteni?
2015. máj. 13. 08:14
 4/12 anonim válasza:
45%
Vidd vissza az orvoshoz te szerencsétlen! Kell neki infúzió. Valószínű ki van száradva. Vagy visszaviszed vagy ássál neki egy gödröt mert néhány nap után úgyis kelleni fog.
2015. máj. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Fecskendőt gyógyszertárban lehet venni.

De ha megitattad, vidd vissza a dokihoz!

2015. máj. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi a Segítő kommenteket..sajnos legkorábban csak csütörtökön tudom elvinni orvoshoz.
2015. máj. 13. 08:44
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehet eltört az állkapcsa is, - de az gáz, ha a doki ezt nem vette észre...

Fecskendővel jó lenne magas tápértékű folyadékot bejuttatni. - Pl Nutridrink más tápszer, vagy fehérjeturmix, végszükség esetén híg, magas zsírtartalmú joghurt. Jó ha a víz mellett most ez is áll előtte. - Nyelési reflexe megvan, ha folyadék kerül a szájába?

Fecskendőt tudsz venni patikában 5, 10 v. 20 ml es jó neki, de a nagyobbakkal vigyázz, - lassan kell nyomni, nehogy félrenyeljen. - Ha így sem etethető, sürgősen vissza kell vinni a dokihoz...

2015. máj. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
megpróbáltam az előbb egy kisebb méretű habzsákkal, lenyelte bár nem tetszett neki a dolog..utána köhögött meg fújtatott egy kicsit de lenyelte. érdemes próbálgatnom ugye?
2015. máj. 13. 08:53
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy érdemes próbálgatnod, de én azért visszavinném a cicát nézze azért meg egy orvos. Szerintem az a biztos. Jobbulást, majd írj hogy mi lett. Reméljük a legjobbakat.
2015. máj. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Calo Pet pasztát ajánlom, állatorvosoknál is lehet venni általában. [link]


Illetve infúzió, ha az orvos szükségesnek tartja.

2015. máj. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!