Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes e beoltatni még a...

Érdemes e beoltatni még a cicámat, ha eddig nem volt?

Figyelt kérdés
Csak lakásban van, még az udvarra sem megy le, de már több mint 10 éves.Lekopogom, de soha semmilyen komolyabb betegsége nem volt . Viszont most jön a baba is, és nem tudom így be kell e oltatni, vagy elég ha csak nem engedem a gyerek közelébe majd.
2008. aug. 29. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
a cicák könnyen fertőzhetnek, de ha nem volt utcán talán kevesebb ennek az esélye. viszont azt megoldani,hogy a gyermeked ne engedd a cicó közelébe, amikor a lakásban tartod, hát... elég nehéz lesz. inkább egy oltás a macskának és megvan a nyugalmad :)
2008. aug. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen oltás.Akkor is "kötelező" lenne oltani a macskát ha csak a lakában van.
2008. aug. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Teljesen felesleges. Lakásban tartott cica mitől betegedne meg? Szerintem bőven elég, ha rendszeresen féregtelenítőt adsz neki, akkor kutya baja nem lehet a kicsinek tőle. Arra még nem volt példa a világtörténelemben, hogy szobacica egyszer csak veszetté váljon, az élősködőkön és ezen kívül más betegség meg nem terjed macskáról emberre. Én egyébként az összes unokatesómmal és tesómmal együtt kertben tartott macskákkal nőttem fel, akkoriban még egyáltalán nem volt divat semmiféle oltás, az öcsém ráadásul állandóan a macskák seggét puszilgatta, mert csak ott nem voltak szőrösek, még sem volt soha semmi bajunk.
2008. aug. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen, mivel a macska betegségei bizonyos esetekben az emberre is veszélyesek lehetnek.

Az oltások mellett a féregtelenítésnek is nagy szerepe van. A macskák -ha csak benti cicusok akkor is- már az anyaméhben megfertőződnek a férgekkel és az újszülött kiscicák is hordozzák magukban az orsós, kampós és még ki tudja milyen férgeket. A férgek és a petéik is távoznak az ürülékkel, illetve olykor a nyálban is jelen lehetnek.

A féreg emberre is veszélyes.

Ha jön a baba, érdemes megvizsgáltatnod magad (ha te vagy az anyuka), hogy volt-e már valaha toxoplazmózisod. A betegséget a toxoplasma nevű egysejtű okozza,ami jelen van a macskák ürülékében. Az emberek nagy hányada túl esik rajta gyerekkorban, (enyhe láz) és ezután egy életre immunissá válik. Ha viszont te még nem estél át a betegségen, akkor a terhesség alatt elkapott toxoplazmózis igen veszélyes a magzatra nézve (szellemi fogyaték, nyitott gerinc stb)

Vérvizsgálattal utána lehet járni. Ha még nem kaptad el, az alomtálcát semmiképpen ne te takarítsd. Egyébként a toxoplasma megtalálható a nyers húson, mosatlan gyümölcsön is.

Szóval óvatosan. A cicussal pedig irány a doki.

Jó cicázást és babázást!

2008. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Negatív lett a toxoplazmám, almot nem takaritok , macskához nem érek hozzá amióta terhes vagyok. De elviszem akkor beoltatni, köszönöm.
2008. aug. 29. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!