Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy segíthetnék ezen a macskán?

Hogy segíthetnék ezen a macskán?

Figyelt kérdés

A ház közös kertjébe szokott egy kismacska, kb 1 éves lehet. Meg fogni nem lehet. Etetésre előjön, van amikor hagyja magát simogatni, szinte olvad a kezemben.

Ma szerettem volna megfogni, elvinni orvoshoz hogy kiszedje a kullancsait, de sajnos én kötöttem ki az ügyeleten, teljesen szétmart. Lenne rá gazdijelölt, de nem tudom eljuttatni hozzá. Nem emberek közt nőtt fel látszik, de nem akarom hogy itt pusztuljon bele a kullancsokba.

Ha meg is fognám, milyen lenne utána? még vadabb a félelemtől. Lehet még valaha belőle kiskedvenc?



2015. máj. 13. 22:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha etetésre előjön, és időnként már hagyja magát simogatni, akkor csak türelem kérdése, idővel megszelídül. Adj neki még pár hetet, esetleg hónapot, és meg fogod tudni fogni, ha szükséges. Az viszont kétséges, hogy valaha megszelídül-e annyira, hogy más helyet, gazdit is megszokjon. Sok kóbor macskát befogadtunk már, de ahhoz mindig évek kellettek, hogy rajtunk kívül bárki hozzájuk érhessen, mindenki mástól sokáig menekültek. A kullancsok miatt pedig ne izgulj, nem sürgős kiszedni őket, macskákra nem veszélyesek, mert őket támadó vírust (mint a kutyákra a Babesia vagy az emberre a Leim-kór vagy az agyhártyagyulladás) nem hordoznak.
2015. máj. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha orvoshoz akarod vinni, esetleg próbáld meg úgy, hogy tarts készenlétben egy macskaszállító ketrecet, és amikor épp hagyja magát simogatni, gyorsan fogd meg, tedd bele és zárd is be a ketrecet.

Valószínűleg mindig kint élt, ölbecica már nehezen lesz, de kijárós cicaként jól érezné magát, sok türelemmel szelídülne is.

2015. máj. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Akkor már egyszerűbb egy darab nyers csirkehúst vagy csirkemájat tenni a ketrec belső végébe. Akkor magától bemegy, nem a kérdezőt marja össze. Már csak az ajtót kell rácsukni. :)
2015. máj. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Volt a ketrecben ennivaló, már két lábbal benne is volt, de azonnal kicsavarodott a kezemből. Nem hiszem hogy sok esélye lenne így gazdisodni, mert én meg egy hónap múlva költözök innen. Szerettem volna jó helyre vinni de nem hagyja :( Most kell mennem oltásokra miatta.
2015. máj. 13. 22:30
 5/18 anonim ***** válasza:
Az utolsó elég butaságokat írt, ugyanis a kullancs macskákat is ugyanúgy fertőz különféle betegségekkel, mint a kutyákat. Ha nem tudod állatorvoshoz vinni, talán egy spot-ont megpróbálhatnál belecsöpögtetni a bundájába! A szelídítéshez pedig tényleg csak türelem kell, idővel bízni kezd benned, talán még ölbecica is lesz belőle.
2015. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Mellesleg a macskát, ha normálisan nem hagyja magát, ugyanúgy kell felemelni a tarkója bőrénél fogva, mint ahogyan a kiscicákat az anyjuk. Akkor kimerevedik, nem tud támadni. Volt régebben egy vadóc macsekom, azt mindig úgy emelte fel az állatorvos, ha injekciót adott neki. Ha csak simán megpróbálta lefogni, karmolt, harapott.
2015. máj. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
*Bocsánat, első.
2015. máj. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem a kullancsok a legveszélyesebbek rá. Bár érthető h ki akarod szedni.
2015. máj. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A tarkójánál azért nem mertem nagyon fogni mert pont ott tanyázik egy nagy kullancs, féltem hogy összenyomom. Viszont más módot én sem látok.

A kullancs által terjesztett betegségek ugyanúgy veszélyesek emberre is, ezért kell most mennem oltás sorozatra.

2015. máj. 13. 22:37
 10/18 A kérdező kommentje:
Ijedtében le is pisilt, csomókban hullott a bundája. Teljesen szétkapta a kezem, olyan volt mint akinek nincsenek csontjai. Ma nem jött vacsizni sem.
2015. máj. 13. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!