Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kell csinálni a macskával...

Mit kell csinálni a macskával ha begyulladt a szeme?

Figyelt kérdés
2015. máj. 14. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk orvoshoz vinni.
2015. máj. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Főzz kamillateát, hűtsd ki, és óvatosan napjában több alkalommal törölgesd át egy puha ronggyal (vagy valamilyen olyan anyaggal, ami nem szöszöz, mert az még jobban fogja irritálni.). Nálunk s előfordul, ha szeles időben mászkál kint a cica.

DE!

Felhívnám a figyelmedet, hogy ebből a betegségből is létezik komolyabb! Tehát, ha nem javul 1 nap után el KELL vinni orvoshoz.

Azt is megemlíteném, hogy mint felelős állattartó én az első egy-két alkalommal orvoshoz vittem, amikor ilyet tapasztaltam nála. Egyáltalán nem egy nagy összeg, esetleg ad rá valami krémet, de legalább megnyugszik az ember, hogy látta hozzá értő személy=orvos.

Az én cicám már 10 éves, és gyakorta (kb évente 4-5 alkalommal) előfordul neki szeles időben. De nekünk a kamilla bevált, és a szobafogság (no erkély pár napig). (Én társasházban lakom az 5. emeleten, kennelt csináltam az erkélyből, hogy ki tudjanak járni a cicáim. Vagyis az egészet befémhálóztuk (háló, lécek, és pár csavar segíségével, így mi is és ők is ki tudnak járni nyugodtan.)

Én azt tanácsolnám, hogy próbáld meg hirtelenjében a kamillát, de ha lehetőséged van rá, akkor még ma este mutasd meg orvosnak. Több oka is lehet sajnos (pl valamilyen bakteriális fertőzés, kezdődő macskanátha ami életveszélyes!)

2015. máj. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kamilla nem mindig hasznos, mert nagyon szárító hatása van. Hosszabb ideig inkább ne alkalmazd, valóban az orvos a megoldás. Enyémnek is volt gondja a szemével és csak harmadszorra sikerült megfelelő szemcseppet eltalálni a dokinak, mert ránézésre nem lehet tudni, hogy vírus, baktérium vagy egyéb fertőzés e. Nem drága szerek, de humán cseppekkel ne kezeld, csak orvosi utasításra.
2015. máj. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 vgsbla válasza:
Megpróbálhatsz egy módszert, ami elsőre hülyeségnek tűnik. 1 Hónapos kiscicánknak hályog volt a szemén, egy idősebb ember tanácsára porcukrot fújtunk a szemébe, és teljesen meggyógyult. (teheneken szokták alkalmazni, de úgy tűnik, működik másnál is) Ártani nem fog, egy próbát megér...
2015. jún. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!