Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek van még rá esély,...

Szerintetek van még rá esély, hogy hazajön?

Figyelt kérdés
Már lassan egy hete, hogy nem jött haza a macskánk. Áprilisban volt 1 éves, annyira imádom, és borzasztóan hiányzik a jelenléte. Soha nem hittem volna, hogy egy állat ennyit fog nekem jelenteni. Az van, hogy mindig hagyunk egy kis lukat az ajtón, hogy ki-be tudjon járkálni, amíg alszunk, mert régebben előfordult, hogy bekakilt a szobába, de múltkor apukám meglátogatott minket, és miután a macska lement az ágyamról (minden este odajött hozzám) becsukta az ajtót, és azóta nem jött haza. Amúgy sokat csavarog a városban, és attól félek, hogy elütötték, vagy valami baja esett. Már egyszer anyukám is véletlenül ráment, mert beszaladt elé, és szegénynek eltört a farka, és bár már teljesen olyan, mint régen, látszik, hogy egy picit fél az autóktól. Meg ha tudnám, hogy valakik befogadták, akkor még nyugodt lennék, de így... Van valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2015. máj. 15. 23:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tegyél ki hirdetést az utcára, hogy nem látták-e.
2015. máj. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Van rá esély, hogy hazamegy, mert a macskák képesek akár egy-két hétre is elmenni, de a kockázatokat te is érzékeled, vagyis ha elmegy, akkor nem tudsz rá vigyázni, és ő sem tud magára. Ezért kell a macskákat ivartalaníttatni. Mellesleg ez tipikus első macska-szindróma nálad. Senki nem gondolja, hogy mennyire fog szeretni egy macskát, amíg meg nem lesz első macskája.
2015. máj. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Kandúr macska? Ivartalanítva van? A kandúrok szeretnek elmenni csajozni, hetekre is eltűnhetnek, de önszántukból sosem mennek el végleg. az én macskáim ezért bentiek, szobatiszták.
2015. máj. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Azért szurkolok, hogy hazamenjen. Tudom milyen rossz érzés ez.
2015. máj. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nagy városban tűnt egyszer el egy macskám,kiszökött mikor bementem a lakásba,észre se vettem.Két hétig jártam a környéket sírva mi lehet vele.És mikor így egyszer bandukoltam hazafelé éjfél tájban,amikor már csend volt,a ház lépcsője alatt megláttam 2 csillogó szempárt :) Ő volt az,jó koszosan lefogyva,de visszatért :) Felvittem,csak evett,ivott,3napig aludt :) Tehát ha nem történik külső tényező(elütik,vagy más baj),nem megy messze,mert jártam más macskával is így,azt is tök véletlenül vettem észre,azt hittem már rég messze jár,erre kiderült hogy a ház melletti garázssoron volt egész végig.Először is a legközelebbi helyeket fésüld át,olyat is,amire nem gondolnál,drukkolok.
2015. máj. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy hazamegy, de egyre kevesebb az esély, sajnos. Nekem is elcsapták egy macskám, és az egyik olyan, amit örökbe akartam fogadni, az ideiglenes befogadójától szökött meg épp egy nappal korábban, mint ahogy elhoztam volna, de két hét után sérült lábbal meglett (az állatorvos rendbe tudta tenni). Az unokatestvéremék viszont épp azért hagytak fel a macskatartással, mert mindig történt valami velük. Mi meg már nem engedjük ki azokat, amik most vannak nálunk.
2015. máj. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Van...a macska mindig hazamegy, ha nem esik baja.


De nagy az esély, hogy baja esett...és azért nem megy.


Nekem volt egy cicám, öt hét után jött haza. Csontsovány volt, a gyönyörű fehér bundája szürke a kosztól, és nem volt egy szeme! Gyakorlatilag hiányzott az egyik szemgolyója.


Fogalmam nincs, hogy merre járt, és mi történt vele, de a lényeg, hogy végül hazajött.

2015. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Katica71 ***** válasza:
Nekem volt egy macsekom, aki 20 évesen tűnt el 3 hétre. Már rég lemondtam róla, amikor besétált a kapun és ment esővizet inni. Mai napig sem tudom, hogy hol volt, vagy hol nem volt. Esély mindig van, egy hét még nem olyan sok idő. Járj körbe a környéken és hívogasd, lehet meghallja.
2015. máj. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nálunk is hasonló volt a kandúrunkkal. 2 hétre eltűnt, aztán egyszer csak hazajött. nagyszüleim egyik macskája pedig a kertből jött haza. tatám minden tavasszal kiviszi őket, és csak télen hozza haza őket, az egyik meg fogta magát, és hazasétált :D
2015. máj. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Remélem, hogy egyszer csak hazajön, ma van egy hete, hogy nem jött haza, de hátha...

Mindenkinek még egyszer köszi!

2015. máj. 17. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!