Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idős kortól kaphat...

Mennyi idős kortól kaphat cicám bolhanyakörvet?

Figyelt kérdés
Cicám 2 hónapos és szeretnék neki bolhanyakörvet venni, de félek, még pici hozzá.

2015. máj. 16. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindegyikre rá van írva. Általában legalább 4-6 hónapos kortól vannak. Kölyök cicának amúgy sem jó választás, még gyorsan nőnek, állandóan újra kell állítani és ezt a nyakörv se bírja sokáig általában.

2 hónapos cicára már van 1-2 fajta spot-on ami használható, az állatpatikában meg tudják mondani melyik jó. Ha jól rémlik, stronghold 6 hetes kortól mehet és az tuti használ is. :)

2015. máj. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy előttem írták, a stronghold már 6 hetes kortól mehet és az külső-belső élősködőket visz. Én személy szerint gyűlölöm a nyakörveket, rettegek, hogy a cica fent akad valahol, pláne egy picúr, aki még sokat játszik, ugrál, rosszalkodik. Nem egy macska pusztult el már nyakörv miatt, én spot-on párti vagyok. És figyelj oda a féregtelenítésre is, már javában meg kellett kezdeni a féregtelenítő programját a cicának! Ha vannak bolhái, akkor 99%-ban férges is a cica, orvossal beszélj, elmondja, mekkora adagokat, milyen időközönként kell adni. A rendszeresen féregtelenített cicák nagy részénél amúgy nincs szükség külső élősködők elleni védekezésre (max kullancs, de bolha nem), mert olyan erős marad az immunrendszerük, hogy nem engedi a bolhákat megtelepedni a cicában. 150 ft-os tablettáról van szó, felnőtt cicának elég egy fél egy ciklusra (3 hónapra), így 150 ft-ből fél évig védett a cica. Gazdaságosabb, mint bármilyen más módszer :)
2015. máj. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen a segítséget!
2015. máj. 16. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!