Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik alom a legjobb szagelsz...

Melyik alom a legjobb szagelszívás szempontjából?

Figyelt kérdés
van egy panelcicám és hiába takarìtom naponta háromszor az almot büdös marad. Melyik és milyen fajta alom lenne ideális? Illetve láttam egy fedett alomtálcát. Megéri venni? Ha igen abból is milyet mert ha jól tudom több fajtája van.
2015. máj. 16. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
[link] Én ezt szoktam venni, a Fressnapf terméke. Többféle illattal van, nekem bejött (sőt, a cicáknak is tetszik).2 cicával egy hónapig elég. Fedett alomtálcához nem tudok hozzászólni, mert nincs akkora helyem, ahova elférne.
2015. máj. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szilikonos a legjobb. Ráadásul nem kell sokat bajlódni sem vele, csak a kakit kiszedni. Az egészet én 2-3 hetente szoktam cserélni, de nekem 4 macskám van. Tigerino márkát használok, Zoopluson szoktam rendelni. Sose szagos az alom nálunk.
2015. máj. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi a büdös, a vizelet vagy a széklet? Mert lehet, hogy a macska étrendjével van inkább a gond, egy egészséges kakának nem kéne nagyon büdösnek lennie. Mondjuk a pisinek is csak ivaros kandúrnál.


Én ezt használom:

[link]

a szagmegkötő képességét is nagyon dicsérik, de ezt nem tudom megítélni, mert az enyémek a zeolitossal sem különösebben szagosak.


A fedett tálcák tetejébe általában lehet rakni valami szagmegkötő bigyót, az lehet, hogy jól jönne neked. Egyébként azért jó, mert valamivel kevesebb alom szóródik szét a környezetében használat közben. (És ha idősebb, ízületi gyulladásos cica van, aki nem nagyon tud leguggolni, nem a falat fogja lebrunyálni.)

2015. máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ezt használom: [link]

Két cica mellett egy hónapig elég, minden este kiszedjük belőle a kaksit, és ennyi.

Nagyon pici, 20 négyzetméteres házban lakunk és ha csak nem épp abban a másodpercben csinált oda a cica, akkor meg sem érezni az almot.

A fedett alomtálcát mindenféleképp ajánlom. Nem kaparja ki a cica az almot, a szagok is jobban "bent maradnak" miután épp wc-zett és nem kakil/pisil mellé.

Azt, hogy milyet veszel neked kell tudnod. Van nagy és kisebb, sarokba való,stb...

Nekünk ilyen van, két cica számára: [link]

2015. máj. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!